Visszaindult a Földre a kínai holdszonda – videó
A Csang'o-6 kínai holdszonda felszállt és megkezdte útját vissza a Föld felé, miután sikeresen begyűjtötte a kőzetmintákat a Hold túlsó oldaláról – közölte kedden a kínai űrügynökség.
A Csang'o-6 kínai holdszonda felszállt és megkezdte útját vissza a Föld felé, miután sikeresen begyűjtötte a kőzetmintákat a Hold túlsó oldaláról – közölte kedden a kínai űrügynökség.
Vélhetően egy rover található a napokban indított kínai holdszondán, melynek feladata nem tisztázott. Elképzelés azért akad.
Talaj- és kőzetmintákat gyűjtene a Hold sötét oldaláról Kína Csang'o-6 missziója. Ehhez adattovábbító műholdakra is szükség lesz.
Kína szerdán elindított egy olyan műholdat, amely kommunikációs hídként fog működni a földi műveletek és a Hold túlsó oldalára tervezett küldetés között.
A LuSEE-Night nevű eszközt 2025-ben tervezik eljuttatni amerikai kutatók a Hold túlsó oldalára. Ha rendben működik, választ adhat a kérdésre, hogy miként lett az ősi univerzumból olyan, amilyet ma ismerünk.
Senki nem vállalt egyelőre felelősséget azért az incidensért, amely során egy használaton kívüli rakétadarab a Holdnak ütközött.
A Jütu-2 kínai holdjáró rover kerekei sok fontos információt szolgáltattak arról, hogy milyen a talaj a Hold túloldalán.
A kínai holdjáró tőle nagyjából 80 méteres távolságban szúrta ki a furcsa objektumot. Valószínűleg egy szikla lesz.
Nem túl meglepő módon nem idegen lények hagyták hátra azt a zselészerű anyagot, melyet a Jade Nyúl 2 kínai holdjáró fedezett fel az égitesten még tavaly.
Három hónaposra tervezett élettartamánál hosszabban dolgozik a Hold sötét oldalán a Jáde Nyúl 2 kínai holdjáró, amely április 9-én ismét munkába állt több napig tartó alvó állapotot követően - közölte kedden a kínai űrkutatási hivatal.
Az eddig véltnél hidegebb az éjszaka a Hold távoli oldalán: a Csang'o-4 kínai űrszonda adatai szerint mínusz 190 Celsius-fokra csökken éjjel a hőmérséklet a Hold Földről nem látható oldalán. Ez az első alkalom, hogy kutatók elsőkézből származó adatokat kaptak a Hold éjjeli felszíni hőmérsékletéről.
Felvételeket küldött a Csang'o-4 kínai űrszonda, mely a világon elsőként landolt a Hold "sötét" oldalán.