#HVG-portré
Kulja András, a Tisza EP-képviselője: Egy kommentelő elnézést kért, mondván, nem gondolta, hogy „ilyen normális” vagyok
Lehetett volna sebész, akadémikus, sőt sikeres magánpraxist építő influenszer orvos, mégis a politikát választotta Kulja András, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője. Mint mondja, pozíciókban egyelőre nem gondolkozik, és úgy érzi, hiába tagállami hatáskör az egészségügy, valamilyen szinten Brüsszelből is tud változást elérni. A gyógyítás és a betegekkel való kapcsolat azonban hiányzik neki. HVG-portré.
Paul Fox brit nagykövet: Egy bizonyos szintig értem, miért van hatalmon a magyar kormány 14 éve
Nem szabad ezt a régiót magától értetődőnek venni, ez az eddigi budapesti éveinek egyik legfontosabb tapasztalata – mondta a hvg360-nak Paul Fox, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete. A diplomata, aki doktoriját a szovjet történelemből írta, és magyarul is tanul, úgy fogalmazott, néhány területen kiváló a két ország közötti együttműködés, a hozzáállásuk az ukrajnai háborúhoz azonban gyökeresen különbözik. A retorikáról pedig úgy gondolja, óvatosnak kell vele lenni, mert lehet, hogy a hazai közönség számára vonzó, de azon kívül is hallgatják.
Gulyás Michelle öttusázó olimpiai bajnok: Meg kell élnünk nehézségeket, hogy aztán valami nagyot alkossunk
Göröngyös, kanyargós út vezetett odáig, hogy Gulyás Michelle öttusázó olimpiai bajnok legyen. Egy ideig úgy volt, hogy nem is vehet részt a világ legnagyobb sporteseményén. A válságos időszakban a munkába temetkezett és egyre többet foglalkozott pszichológiával is, meséli interjúnkban, elmondja, mi volt a párizsi verseny fordulópontja, változtatott-e rajta az aranyérem, és hogy vonzza-e a nyomozói lét. HVG-portré.
Jón Kalman Stefánsson: „Nem én vagyok az első, aki azzal játszik, hogy talán Isten az Ördög”
Tudtam, hogy megsérthetem egyesek érzéseit, de abban a pillanatban, hogy hezitálni kezdesz, megírhatsz-e valamit, vagy pláne, ha úgy döntesz, inkább nem írod meg, mert félsz mások véleményétől, valami meghal benned – magyarázza<strong> </strong>magyarul idén megjelent <strong>Sárga tengeralattjáró című regénye Isten-képé</strong>t a minap zajlott 29. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál izlandi díszvendége, akinek dedikálásán nagyon hosszú sor állt. HVG-portré.
„Akkor maga mit keres itt?” – portréinterjú Varga Zoltánné idősgondozóval, két olimpiai bajnok édesanyjával
Varga Dániel és Varga Dénes 2008-ban Pekingben lettek aranyérmesek a vízilabda-válogatottal, világbajnokok is, és ezt soha nem érték volna el, ha édesanyjuk nem viszi el őket az uszodába. Pályafutásuk jelentős részében főállású anyaként segítette fiait, aztán amikor erre már nem volt szükség, házi gondozónak állt, idős, beteg emberekkel foglalkozik. HVG-portré.
Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: Az egyik feladatom, hogy kitaláljam, mit szeretnék még az úszásban
„Csak azt nem szerettem, ha verseny előtt beszéltek hozzám, tanácsokat adtak, de megoldottuk” – meséli szüleiről, akik gyerekkorában minden futamán ott voltak. Egyedül van gondolataival edzés közben. Van, amikor egy zeneszám jár a fejében, vagy magánéleti probléma, de iskolásként az is előfordult, hogy a házi feladaton gondolkozott. És elárulja, hogy még egy olimpiai arany- és ezüstérmes, kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnokkal is előfordul, hogy unatkozik úszás közben, vagy nincs kedve edzeni. HVG-portré.
Jelena Kosztyucsenko orosz újságíró: Szeretném, hogy Ukrajna nyerjen, számomra ez a hazám iránti szeretet része
Akkor döntötte el végleg, hogy újságíró lesz, amikor elolvasta a később meggyilkolt legendás újságíró, Anna Politkovszkaja egyik cikkét a független Novaja Gazetában. Ennél a lapnál dolgozott 17 éven át annak bezárásáig. A háború második napján már Ukrajnából tudósított. Az orosz fenyegetések miatt menekülnie kellett, túlélte, hogy megmérgezték, Németországban él. Számára az írás nem csak munka, terápia is: „Élni akarok, ezért írok.” HVG-portré.