Gulyás Michelle az év öttusázója
A nemzetközi szakszövetség kétnapos kongresszusán döntött.
A nemzetközi szakszövetség kétnapos kongresszusán döntött.
Göröngyös, kanyargós út vezetett odáig, hogy Gulyás Michelle öttusázó olimpiai bajnok legyen. Egy ideig úgy volt, hogy nem is vehet részt a világ legnagyobb sporteseményén. A válságos időszakban a munkába temetkezett és egyre többet foglalkozott pszichológiával is, meséli interjúnkban, elmondja, mi volt a párizsi verseny fordulópontja, változtatott-e rajta az aranyérem, és hogy vonzza-e a nyomozói lét. HVG-portré.
A vívó eddig őrmesteri rangban szolgált a sportszázadnál.
Úgy értékelte az olimpiát, mintha más teljesítményt nem is mutatott volna fel a magyar csapat. Milák Kristófon szerinte nem lehet eligazodni, azt pedig „mint férfi” furcsának tartja, hogy „hölgyek” is bokszolnak. A miniszterelnök szerint Magyarországnak minden olimpián a legjobb tízben kellene végeznie, csapatsportban pedig „nincs olyan, hogy elég”.
Gulyás Michelle-t, a párizsi olimpián aranyérmet szerzett öttusázót és hivatásos rendőrt hadnagyból főhadnaggyá léptették elő.
Kiemelkedően sikeres szezonon van túl a magyar öttusa, s a szövetség elnöke úgy érzi, sikerült megszüntetni a szervezeten belüli vitákat és ellenségeskedést is. Mostantól az építkezésre összpontosítana, hiszen a sportág jelentős változás előtt áll. A hazai öttusázók új otthont is kaphatnak.
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és az olimpiai bajnok öttusázó a köz szolgálatáért érdemjel arany fokozatát kapta meg.
Az olimpiai bajnok öttusázó a babonáiról, a mentális felkészüléséről és arról is mesélt nekünk, mit jelent számára, hogy sokan a versenyzéséből merítenek inspirációt.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.
Martinek János már jóval korábban jelezte, hogy az olimpia után nem szeretné folytatni a munkát, inkább a családjára koncentrálna.
Párizs legszebb olimpiai helyszínein, a Grand Palais-ban, a III. Sándor hídon és Versailles-ban is magyar sportolók állhattak fel a dobogó tetejére.