Nem nyújt be fellebbezést a Franciaországot megrendítő nemierőszak-ügy elítéltje, Dominique Pélicot
Decemberben egy öt bíróból álló testület 20 év börtönbüntetésre ítélte Dominique Pelicot-t.
Decemberben egy öt bíróból álló testület 20 év börtönbüntetésre ítélte Dominique Pelicot-t.
A világ több pontja is forrongott idén, elhúzódó konfliktusok, váratlan bukások és győzelmek kerültek a címlapokra. Sok idei eseménynek pedig a jövő évünkre is hatása lesz. Képekben idézzük fel 2024 meghatározó pillanatait.
Macron szerint méltósága és bátorsága Franciaországnak és a világnak is erőt ad.
Orbán Viktor eszközként használja az ukrajnai magyar kisebbséget, jelenti ki a Kurier kárpátaljai beszámolója. Járhat-e jelentős következményekkel az orosz vegyvédelmi erők parancsnokának meggyilkolása, teszi fel a kérdést Max Boot a Washington Postban. A brit hadsereg egyik nyugalmazott ezredese arra figyelmeztet a Daily Telegraphban, hogy megbukhat az iráni rendszer, ám azzal a térség csöbörből vödörbe jutna. Ukrajna segített megbuktatni a szír rendszert, mert lekötötte az orosz erőket, írja a Wall Street Journalban az ukrán elnöki hivatal vezetője. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A bíróság bűnösnek találta Dominique Pelicot-t, aki csaknem egy évtizeden át elkábította a feleségét, majd idegeneket hívott az otthonukba, hogy megerőszakolják az öntudatlan nőt.
A francia rendőrség jelentéseiből kiderült, hogyan szervezte le az abúzusokat a férj. A CNN megfigyelt egy másik platformot is, ahol rendszeresen terveznek hasonló visszaéléseket.
Elmondása szerint megbánta, amit tett és volt felesége bátorságát méltatta.
Stéphane Babonneau-nak, Gisèle Pelicot ügyvédjének 20 ezer felvételt kellett végignéznie arról, ahogy az elkábított ügyfelét több mint hetven férfi megerőszakolja. De ez után jött a még nehezebb feladat: meg kellett mutatnia a felvételeket az áldozatnak is.
Az ügyészség hétfőn azt kérte, hogy Dominique Pelicot kapja meg a maximális, 20 év börtönbüntetést, amiért elkábította és megerőszakolta akkori feleségét, Gisele Pelicot-t, és másokat is toborzott a megerőszakolására. Az ügyész azt mondta az avignoni bíróságnak, hogy a börtönbüntetés “egyszerre túl sok és túl kevés a cselekmények súlyosságára tekintettel”.
Jövő héten már csak az ügyvédek beszélnek az egész Franciaországot megrázó ügy tárgyalásán.
Azt hitte, semmi nem tudja már jobban sokkolni annál, mint amikor a rendőröktől megtudta, hogy az apja rendszeresen benyugtatózta az anyját, Gisèle Pelicote-t – hogy aztán idegeneket invitáljon megerőszakolni az öntudatlan nőt. Aztán meglátta a fotókat, amit a perverz apja készített…
Franciaországban a #metoo kudarcot vallott, sokáig ez volt a meggyőződés: a mégoly fajsúlyos esetek sem hoztak társadalmi konszenzust a nők elleni zaklatással és erőszakkal szemben, alig jutott bírósági szakaszba néhány eset. Nagyon úgy tűnt: ez a mozgalom a társadalmi szabadság, egyenlőség és testvériség országában nem gyökerezik meg. Aztán jött Gisèle Pélicot, és minden megváltozott.