A pénzügyi siker meghatározó az üzleti életben, azonban ugyancsak fontos a társak tiszteletének kivívása. A Fortune minden évben összeállítja a vállalatok rangsorát az elismertség szerint. Az élen technológiai cégek végeztek, persze ebben a világjárvány is szerepet játszott.
Nem szereti a prezentációkat, mindent az ügyfelek elégedettsége növelésének rendel alá, nem nagyon érdekli a jelen, hanem hosszú távban gondolkozik. Jeff Bezost, az Amazon alapítóját választotta meg a Fortune magazin idén a világ legfontosabb, illetve legjobb vezetőjének. Sokatmondó, hogy a Washington Postban és a Blue Origin űrcégben is tulajdonos Bezos szintén egy amerikai tech cég, az Apple vezérét, Tim Cookot ütötte ki az első helyről, és olyan személyiségeket utasított maga mögé, mint Ferenc pápa vagy Angela Merkel. Van a listán két katonanő, egy cégvezér, aki azonos bért ad nőknek és férfiaknak, illetve egy riporter, aki annyira felhúzta az amerikai elnökjelöltet, hogy az kidobatta a sajtótájékoztatóról. Az idei listán aránylag sok az ismeretlen arc, de nem is kell ismertnek lenni ahhoz, hogy valaki nagyon fontos gazdasági, társadalmi vagy kulturális eredményt érjen el. Zuckerberg a fasorban sincs.
Az Egyesült Államokban hatmillióan dolgoznak részmunkaidőben és számuk folyamatosan emelkedik. Miközben egyre nagyobb igény van a részmunkaidős állásokra, addig a munkáltatók jelentős része még mindig azt gondolja, hogy csökkentett óraszámban csak a csökkentett képességűek akarnak dolgozni.
Mindennap eljön a munkaidőnek az a szakasza, amikor az agy zombi üzemmódba kapcsol, a terméketlen időszak a többségnél kora délután köszönt be. Ha erre az időre a teljes sziesztát nem is tudja megoldani, fontos lehet, hogy ne ilyenkor végezze a legnagyobb erőfeszítést igénylő munkát.
Egy autóiparban utazó hölgyet, a General Motors nemrégiben kinevezett vezérigazgatóját, Mary Barrát választotta a világ legbefolyásosabb üzletasszonyának az amerikai Fortune magazin.
A Fortune magazin összesítő felmérésében, a teljes listán a világ három legelismertebb vállalata IT-cég. Az első helyen az Apple, a másodikon a Google, a harmadikon pedig az Amazon végzett.