Komolyan akadozni kezdett a Facebook, a Messenger, a WhatsApp, az Instagram [frissítve]
Szerda este 19 óra körül probléma jelentkezett a Metához tartozó szolgáltatások működésében.
Szerda este 19 óra körül probléma jelentkezett a Metához tartozó szolgáltatások működésében.
Szerda este nyolc óra után probléma ütötte fel a fejét a Metához tartozó közösségi szolgáltatásokban és üzenetküldőkben.
Kedd délután világszerte komoly hiba lépett fel a Facebook, a Messenger és az Instagram szolgáltatásokban. A Threads sem működik. Ez lehet a legkiterjedtebb Facebook-leállás az elmúlt években.
Az oldalhibákat regisztráló Downdetectorra ezrével érkeznek a hibajelzések.
Probléma lépett fel a Facebook üzenetküldő szolgáltatásában, kedd délután öt után nem sokkal akadozni kezdett a Messenger. Problémássá vált az üzenetek továbbítása az Instagramon is.
Valamilyen hiba ütötte fel a fejét a Facebook rendszerében magyar idő szerint kedden délután 3 környékén.
A választási eredményvárás kellős közepén vasárnap este akadozni kezdtek a Facebookhoz köthető szolgáltatások.
A vizsgálatot az ELTE indította. A 18 éven felüliektől várnak válaszokat.
Az Instagram a jövőben egy alkalmazáson belüli értesítéssel jelzi a felhasználónak, ha valami gond van a rendszerrel.
Magyarországon még mindig a Facebookról beszélünk a leggyakrabban online, és ha már ott vagyunk, receptekről és a koronavírusról olvasunk legtöbbször. Az Instagramot szeretjük a legjobban és a képek alatt leginkább gratulálunk, a legkevésbé pedig a LinkedInt kedveljük. Twittert még mindig kevesen használnak hazánkban. A SentiOne közel 13,5 millió idei online említést elemezve felmérte, melyik közösségi oldalakat kedvelik a magyar internetezők, mikor aktívak azokon és milyen témákról beszélgetnek.
A Facebook jogászainak és marketingeséinek egyszerre kell harcolniuk: miközben már az amerikai Szenátusban hangoznak el vádak arról, hogy a közösségi média a mostani formájában a demokrácia mellett a felhasználók mentális épségére is veszélyes, folyamatban van az eljárás, amely azt vizsgálja, hogy a riválisok tisztességtelen felvásárlása miatt nem kellene-e feldarabolni a céget. Ebből a szempontból a legrosszabbkor jött a Facebook nagy leállása, amely megmutatta, mennyire függ a világ egyetlen vállalattól.
A Facebook-leállásból a Messenger és WhatsApp két fő riválisa, a Telegram és a Signal is profitált.