Pénzt ad a kormány az EU bíróságán elvesztett üggyel kapcsolatban, de nem világos, hogy mire
A jövő évi költségvetés terhére biztosítanak forrást arra, hogy “megfelelő jogi lépéseket” tegyen meg az igazságügyi miniszter.
A jövő évi költségvetés terhére biztosítanak forrást arra, hogy “megfelelő jogi lépéseket” tegyen meg az igazságügyi miniszter.
Kedden Luxemburgban az Európai Bíróság előtt megtartották annak a pernek a tárgyalását, amelyben az Európai Bizottság indított keresetet Magyarországgal szemben a gyermekvédelmi törvény melegeket pedofilokkal összemosó módosításaival szemben. A szakértő szerint az ügy túlmutat a konkrét eseten.
Újabb, ezúttal 60 millió eurós számla érkezett Brüsszelből a magyar kormánynak. Most már összesen 353 millió eurót követel az EU azért, mert Magyarország nem hajtott végre egy bírósági ítéletet. Plusz kamatokat.
Hétfőn 15 napos határidővel 93 millió eurós fizetési felszólítást küldött az Európai Bizottság Budapestnek. Brüsszel levonná a pénzt – ha lenne miből.
A különadó miatt a SPAR fordult az Európai Bizottsághoz, ám az Európai Bíróság a Szegedi Törvényszék jogértelmezési eljárásában mondta ki, hogy az árstop – amelynek semmi köze a különadóhoz – az uniós joggal ellentétes volt.
Alaptalanul szórtak ki milliárdforintnyi bírságot, az élelmiszerárstop uniós jogba ütközött. A kiskermultik akár kártérítést is követelhetnek, de a per kemény lenne, a kormány pedig máris politikai háborút hirdetett.
Az Európai Bizottság szóvivője megerősítette, hogy Magyarországnak a 200 millió eurós büntetésen felül további 93 millió eurós bírságot számolnak fel, mert nem hajtotta végre az Európai Bíróság ítéletét.
Megjött a Spar reakciója az EU Bíróság ítéletére: örülnek.
Van az NGM közleményében minden: profithajhász multik, árdrágítók, piszkos játszmák, tisztességtelen profit. Nagy Márton felhúzta magát, és alaposan lehúzta az árstopos pert indító SPAR-t.
A SPAR perelte be a magyar államot, ez az ügy került a luxemburgi testület elé.
Két, technológiai óriásokat sújtó ítéletet hozott az Európai Bíróság, amelyekkel helybenhagyták az Európai Bizottság megközelítését – az Apple-nek és a Google-nek fizetnie kell.
Több pénzt szeretne kicsikarni Brüsszeltől a magyar kormány, azonban a végelszámolás újabb forrásmegvonásokat eredményezhet. Miközben Magyarország perrel fenyegetőzik egy csak általa jogosnak tartott összeg kifizetése kapcsán, bírósági ítéletben foglalt fizetési kötelezettségeinek nem tesz eleget.