Egyensúly Intézet: A magyar lakosság harmada-negyede szegénynek tekinthető
Megjelent az Egyensúly Intézet legújabb, szubjektív szegénységi trendeket vizsgáló közvélemény-kutatásának összefoglalója.
Megjelent az Egyensúly Intézet legújabb, szubjektív szegénységi trendeket vizsgáló közvélemény-kutatásának összefoglalója.
A kinti jövedelem nagyjából kétharmadát biztosító hazai pozíció lenne a legfontosabb tényező, amiért a külföldön dolgozó magyarok megfontolnák a hazatérést. A magyar munkaerőpiaci problémák orvoslásának a külföldről hazatérő magyarok jelenthetnék az egyik fontos elemét – hacsak nem akar a kormány kizárólag a vendégmunkásokra építeni.
Az Egyensúly Intézet kutatásai alapján azt lehet mondani, hogy van mód javítani a szegények helyzetén. Szerzőnk publicisztikájában a probléma forrását egy, a szegénységnek súlyosan kitett csoport, a gondnokság alatt állók helyzetén keresztül vizsgálja.
Csak a növekedés korlátozásával lehetne tartani a kitűzött hiánycélt - erre figyelmeztet egy friss elemzés.
Ha van is néhány új szereplő a fejlett települések sorában, a lehetőségeket kevesen tudták kimaxolni – derül ki az Egyensúly Intézet települési rangsorából. Az intézet igazgatóját, Boros Tamást kérdeztük.
A lakosságnak kevesebb mint a harmada tudna gond nélkül kifizetni egy 100 ezer forintos váratlan kiadást.
Az Egyensúly Intézet előrejelzése szerint egyáltalán nem zárható ki, hogy hamarosan ismét rekordmélységekben lesz a magyar fizetőeszköz.
Az Egyensúly Intézet kerekasztal-beszélgetésén jártunk, amelynek célja a NATO vilniusi csúcstalálkozójának magyar szempontú értékelése lett volna. Ez szakértői szinten remekül működött is, viszont a politikai szekcióval kapcsolatban ez már nem mondható el.
Nem jönnek az uniós pénzek, így nem lehet teljesíteni a célt.
Jelentősen csökkentsük a gázfelhasználást és növeljük a megújuló energiatermelést. Tartsunk ki Paks II. mellett, de lehetőleg ne orosz fűtőanyaggal – többek között ezeket javasolja a hazai energiapolitika alakítóinak az Egyensúly Intézet. A további ötletek között még: mélyfelújítások, nyugati energiaimport, Robin Hood-adó alóli mentesség a megújulóknak.
Megjelent az Egyensúly Intézet friss Megatrend Indexe, ami az európai országok hosszú távú sikerét meghatározó trendeket követi nyomon.
Az Egyensúly Intézet felmérése szerint a magyarok több mint fele ruhavásárlást és lakásfelújítást sem tervez.