A strasbourgi emberi jogi bíróság elmarasztalta a magyar államot a gödi Topház otthon ügyében
Az ítélet szerint az állam nem védte meg a lakók élethez való jogát, halálukat pedig nem vizsgálta megfelelően.
Az ítélet szerint az állam nem védte meg a lakók élethez való jogát, halálukat pedig nem vizsgálta megfelelően.
Az életvégi döntés szabadságáért küzdő, gyógyíthatatlan beteg jogász „már vágja a centit”.
A testületbe minden tagállam egy bírót delegálhat.
A méltóságteljes halálért küzdő alkotmányjogász beszélt arról, milyen kérdéseket küldött a strasbourgi bíróság az ügyében, és elmagyarázta, miért nem az Alkotmánybírósághoz fordult először.
Az ítélet kimondja, hogy magyar rendőrök vertek meg egy pakisztáni menedékkérőt 2016-ban, az állam pedig nem kereste eléggé a felelősöket.
Azt kifogásolják, túl keveset tesznek az országok a klímavédelemért.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságának csütörtöki döntése szerint Magyarország megsértette az Emberi Jogok Európai Egyezményét azzal, hogy nem biztosítja a transz emberek számára a nem- és névváltoztatás jogi lehetőségét.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága elítélte Oroszországot, mert az orosz hatóságok nem vizsgálták ki rendesen Alekszej Navalnij megmérgezésének az ügyét. Ennélfogva Oroszországnak jelentős kártérítést kell fizetnie Navalnij számára.
Próbálkozott, de nem tudta elérni a kormány egy elmarasztaló strasbourgi ítélet felülvizsgálatát. Így véglegessé vált az Emberi Jogok Európai Bíróságának tavalyi őszi döntése, amely jogsértőnek találta magyar választási rendszer nemzetiségi voksolást érintő részét és annak megváltoztatását írta elő.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága szerint a magyar állam megsértette a kollektív kiutasítás tilalmát.
Rinat Akmetov szerint súlyosan sérültek a magántulajdonhoz való jogai, ezért az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul.
A varsói testület azt mondta ki, hogy rá nem vonatkozik a tisztességes eljárás kötelezettsége. Ezzel az Európai Unió után az Európa Tanácsnak is hadat üzent. Durva gesztus, de érdemi jelentősége nem sok.