Egy gáztároló miatt csonkítanák meg a versenyhivatalt?
Meg nem erősített információk szerint a stratégiai gáztároló miatt van szükség a versenyhivatal jogkörének korlátozására.
Meg nem erősített információk szerint a stratégiai gáztároló miatt van szükség a versenyhivatal jogkörének korlátozására.
Október 1-jével életbe lépett az E.ON Földgáz Storage és az E.ON Földgáz Trade eladása. Helyettük Magyar Földgáztároló és Magyar Földgázkereskedő van. Az üzlet részletei szigorúan titkosak.
Százhetvenegy milliárdos tételen megy a vita Brüsszellel: a kormány szerint az uniós elszámolású hiányba a vonatkozó kiadások nem számítanak bele, az unió statisztikai hivatala, az Eurostat ezt vitatja. Úgy néz ki, elkezdődött a kormányzati átverés-show, és a kabinetnek különösebben még aggódnia sem kell.
Összegyűlt a homályos E.ON-ügyletet kivizsgálni hivatott bizottság felállításához szükséges 78 képviselői aláírás. Az MSZP kezdeményezését jobbikos és LMP-s képviselők is aláírták.
A Magyar Villamos Művek Zrt. irányitást szerezhet az E.ON földgázkereskedelemmel és földgáztárolással foglalkozó cégei fölött. A Gazdasági Versenyhivatal feltétel nélkül engedélyezi a fúziót.
Legalább négy hónapig, de akár fél évnél is tovább tarthat az E.ON Fölgáz Trade Zrt. és az E.ON Földgáz Storage Kft. állami megvásárlásának versenyhatósági vizsgálata – írta a Napi Gazdaság.
A március végi szokatlanul hideg idő miatt a magyarországi gázfogyasztási csúcs márciusra esett. Március 24-27. között folyamatosan napi 22 millió köbméter gázt tároltak ki a gázkereskedők igényeinek megfelelően, miközben a téli időszak addigi csúcsa 20,5 millió köbméter volt.
Miközben világos, hogy az E.ON miért lépne ki a magyarországi gáz-nagykereskedelemből, az kevésbé érthető, hogy az államnak miért van szüksége gáztárolókra. A vételárat a kormány a szerződés megkötéséig nem árulja el. Viszont vannak olyan csontvázak, melyek az MVM-et pillanatok alatt romba dönthetik. A hvg.hu laikus útikalauza a háromszázmilliárd forintos gázbizniszhez.
Szakértők szerint nem tűnik hasznos lépésnek a német E.On gázüzletágának megvásárlása, igencsak kétséges, hogy az állam egyáltalán profitálhat a cégek megvásárlásából. Abban az esetben lehet haszna a tranzakciónak, ha az egy hosszabb távú vízió része, amely Magyarországot a térség gázelosztó és -tározó központjává fejleszti. A jelek azonban nem ebbe az irányba mutatnak.
A Magyar Villamos Műveket (MVM) megbízta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM), hogy vizsgálja meg a Déli Áramlat magyarországi szakasza megépítésének lehetőségét - írja a Világgazdaság. Közben folyik az orosz gázimport-szerződésért felelős E.ON gázüzletágának átvilágítása, amelyet az MVM vásárolhatna meg - tette hozzá a lap.