Betett a Brexit London pénzügyi életének, több tízezer munkahely szűnt meg azóta
40 ezer dolgozó és több száz cég távozott 2016 óta London belvárosából, többnyire EU-s országokba költöztek.
40 ezer dolgozó és több száz cég távozott 2016 óta London belvárosából, többnyire EU-s országokba költöztek.
Így lett pár halász tiltakozásából összeurópai konfliktus.
A Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány alá tartozó kiadó kormánypropagandáját eddig csak a megyei lapok tartalmazták, most erősítenek.
Londonban a pénzügyi állásokban 49%-kal kevesebb az üresedés, mint tavaly – írja a Bloomberg. Ez a Brexit és a Covid–19-járvány együttes hatása, és félő, hogy tartós lesz.
Létezik még az a világ, ahol a tinta ragyogása erősebb a legnagyobb fényerejű monitor képernyőjének sugárzásánál? A regényeivel világhírt szerzett olasz író, Alessandro Baricco ezúttal leigázott területekről tudósít.
Mi lesz a Cityvel? Ez a következő hónapok legnagyobb kérdése.
Folytatódik a harc azért, hogy hol áll Európa legmagasabb lakóépülete, s a mérkőzés most oroszföldön folyik: az orosz fővárosban bejelentették, megépítik a földrész legmagasabb házát, miután a címet éppen Szentpétervár hódította el Moszkvától egy évvel ezelőtt.
Távozó bankok, hiányzó munkaerő, növekvő árak, visszaeső ingatlanpiac, és így tovább. A Bloomberg összeszedte, hogyan reagáltak a befektetők már eddig az EU-ból való kilépésre.
Az olyan elit munkahelyeken, mint a Szilícium-völgyben vagy a Wall Streeten teljesen bevett szokás a smart drugok (okos gyógyszerek) rendszeres fogyasztása. De vajon milyen hatása van ennek a teljesítményre? Nem halnak-e meg túlságosan korán azok, akik ezeket a csodabogyókat fogyasztják?
Nagy kérdés azonban, mit szól ehhez az EU, amelynek tárgyalói többször kijelentették, hogy Nagy-Britannia "nem szemezgethet" az együttműködés előnyeiből.
A brit főváros legkisebb repteréről van szó, a Cityről. Budapestről nem mennek oda járatok.