Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Csepeli_György

Itthon hvg.hu

Csepeli György: Magyarországot „kolbásszal, pálinkával és meccsel működtetik” 

Lesújtó képet festett a magyar valóságról, oktatásról, a hatalom manipulációiról, politikusokról – noha egykor maga is az volt – Csepeli György szociológus, aki egy interjúban azt is elárulta, hogy szerinte a jelenlegi iskolarendszer nem készít fel semmi fontosra, viszont van náci gondolkodás, és lesz olimpia is, ha Orbánon múlik. Mondott azért jót is: a rendszer javára írta, hogy „nem véres a keze”.

Itthon Nagy Iván László

Miért csak akkor mondanak le a politikusok, ha már teljesen megsemmisültek?

Hiába a Pegasus- vagy a Völner-botrány, az Igazságügyi Minisztérium élén megingathatatlanul áll Varga Judit, de Szijjártó Péternek sem tett be a jachtozás, vagy Rogán Antalnak a helikopterezés, és újabban kabinetfőnöke diplomabotránya sem. A politikusok nem csak Magyarországon élvezik, hogy a választópolgároknak nincs közvetlen ráhatása a pozíciójukra – itthon viszont rendkívül magas a társadalmi ingerküszöb – mondta a hvg.hu-nak Csepeli György szociológus.

hvg360 Szabó Yvette

Csicska vagy-e? Magyarországon komoly hagyománya van a megalkuvásnak

Az indexesek mellett tüntető katolikus pap, a színművészeti egyetem kormányzati lenyúlása ellen lemondásukkal tiltakozó tanárok – ritkán tapasztalt morális kiállások színesítették az elmúlt hetek belpolitikáját. A jóval általánosabb becsicskulást ugyanakkor a nemzedékeken átívelő tapasztalatok és az Orbán-kormány megalkuvókat jutalmazó politikája is segíti.

Itthon Dercsényi Dávid

Szégyelljük-e, ha Brüsszel jobban fáj, mint Ankara?

Elszabadult a pokol a neten, pro és kontra születnek az indulatos írások arról, hogy miért nem gyászol a Facebook-népe egyformán a párizsi, a brüsszeli, illetve az ankarai és isztambuli terrormerényletek miatt. Szakértőkkel jártunk utána a dolognak - egyikük a liberális előítéleteket hibáztatja.

Itthon MLF

Egyest adott Semjén újrahasznosított dolgozatára az egyik tanár

Vitát váltott ki az ELTE-n Semjén Zsolt diplomamunkája 1992-ben. Az egyik bírálója elégtelent, a másik jelest adott a dolgozatra, ám végül egy harmadik opponens felkérésével rendezték a kérdést. Úgy tudjuk, a gondot nem plágiumgyanú, hanem az váltotta ki, hogy a munka – amely sokat merített a teológiára 1991-ben leadott disszertációból – nem illett a szociológia intézet profiljába, illetve a dolgozat szakmai színvonalát is kifogásolták.