Áttörést érhettek el az akkumulátorok terén, vége lehet a felrobbanó telepek korának
Egy új, porózus kristállyal oldanák meg s Cornell Egyetem kutatói, hogy ne legyen több akkumulátortűz.
Egy új, porózus kristállyal oldanák meg s Cornell Egyetem kutatói, hogy ne legyen több akkumulátortűz.
Mégis mi baj lehet? Robottestet adtak az ördögszekér-laskagombának amerikai és olasz tudósok, hogy megnézzék, képes-e irányítani a szerkezetet. A válasz: nagyon is. De ez jól jöhet például a földművelésben.
Távirányítású robotkukák manővereztek New Yorkban, mert a Cornell Egyetem kutatói arra voltak kíváncsiak, hogyan viszonyulnak az emberek hozzájuk – az eredmények többnyire pozitívak, ugyanakkor akadt egy-két kivétel.
Olyan szoftvert fejlesztettek a Cornell Egyetem munkatársai, mellyel minden korábbinál hatékonyabban lehet az idegen életformák üzeneteit észlelni.
Az EchoSpeech nevű eszköz képes szájról, hangok nélkül olvasni, így tényleges beszéd nélkül lehet utasítást adni az eszközöknek, például egy hangos környezetben.
Azt vizsgálták az amerikai Cornell Egyetem kutatói, hogy milyen hatással van a szívverések hossza arra, hogy hogyan érzékeljük az időt – hiszen ugyanaz az út olykor egészen rövidnek tűnik, míg máskor olyan, mintha soha nem érne véget.
A lábnyomok valószínűleg az utolsó jégkorszak végéről származnak, és egy család hagyta őket hátra.
A Maria névre keresztelt mesterséges intelligencia nem a tökéletességre törekszik, hanem arra, hogy úgy játszon, mint egy ember.
Az amerikai Cornell Egyetem szakemberei egy olyan rendszert fejlesztettek ki, ami az arcizmok mozgásából képes kitalálni, milyen érzelmek ültek ki a viselője arcára.
A Cornell Egyetem kutatócsoportja genetikai elemzéssel arra jutott, hogy a kutyák sokkal szűkebb területről származnak, mint eddig hitték. A mai kutyák ősei a mai Mongólia, Nepál területéről jöhettek.
A legtöbb pszichopata – bár különböző bűncselekményt követ el – mégis hasonló beszédstílusban írja le szörnyű tettei részleteit.
A gazdasági egyenlőtlenség növekedése az Egyesült Államokban nemcsak morálisan vitatható, hanem gazdasági-társadalmi szempontból is káros - hangsúlyozta a The New York Times hasábjain Robert H. Frank, a Cornell egyetem management-professzora, egy ezzel kapcsolatos tanulmány társszerzője.