Drámai dolgokra bukkantak a tudósok, amikor megnézték, mi van az óceánokban
A világ óceánjainak műanyagszennyezését elemezték ausztrál tudósok, és azt fedezték fel, hogy még a civilizációtól legtávolabbi zugokban is megtalálhatók a mikroszemcsék.
A világ óceánjainak műanyagszennyezését elemezték ausztrál tudósok, és azt fedezték fel, hogy még a civilizációtól legtávolabbi zugokban is megtalálhatók a mikroszemcsék.
A PSR J0523-7125-ről nemrég kiderült, nem egy távoli galaxis, hanem egy minden eddiginél fényesebb és intenzívebb pulzár.
Ausztrál kutatók cellulóz szűrőpapírral mutatták ki, milyen fajok élnek a tengervíz egyes területein.
A szakértők szerint harmincszor több mikroműanyag-hulladék lehet az óceánok fenekén, mint a felszínén.
Súlyosan veszélyeztetett ősi halfaj, a folyami fűrészhal váratlanul sok példányára bukkantak Ausztráliában.
Nagy áttörést értek el az energiaforrásként szolgáló hidrogén szállításában az ausztrál kormány tudományos ügynökségének (CSIRO) kutatói.
Ausztrál tudósok azonosítottak egy gént, amely az immunválasz irányításban játszik kulcsszerepet és "segíthet a rák és az autoimmun betegségek gyógyításában".
Bionikus "fület" kapott Ausztrália legnagyobb teleszkópja, ennek segítségével a kozmoszból érkező rádióhullámok szélesebb tartományban észlelhetők, a csillagászok így tisztább képet kaphatnak az univerzumról.
A jövőben sokkal több információt kaphatunk majd arról, mi okozhatja a méhkolóniák tömeges pusztulását. Az ausztrál kutatók a rovarok megfigyelésének egy egészen extrém módját választották.
Az ausztráliai Dr. San Thang 30 éven át dolgozott vezető tudósként, idén pedig a kémiai Nobel-díj esélyeseiként tartották számon. Az ausztrál tudományos vezetés szerint azonban nincs rá szükség.