Egyik utcából a másikba költöztetik a Várban lévő közintézményeket
Alig találnak funkciót a rekonstruált épületeknek – írja a csütörtökön megjelenő HVG.
Alig találnak funkciót a rekonstruált épületeknek – írja a csütörtökön megjelenő HVG.
Az impozáns helyszínválasztással a cél az lehet. hogy az osztrák, cseh és szlovák társintézményekéhez hasonló helyszínen működjön a testület.
Soha nem volt historizáló külsőt kap a Honvéd-főparancsnokság Szent György térre néző homlokzata. Állítólag azért lesz trapéz alakú, hogy Orbán Viktor elől ne fogja el a kilátást.
A Mátyás-templommal átellenben álló egykori Burg Hotel átalakításához kezdett hozzá az egyik MNB-alapítvány. Konferencia-központnak szánják, de hogy miként fog kinézni, még nem tudni.
A tűzijáték mellé a Szent István-terem 1:1 arányú másolatát adja a kormány augusztus 20-án a magyar népnek. Ha a Fidesz 2022-ben nyerni tud, beindulhat a Budavári Palota teljes kisajátítása a hatalmi reprezentáció számára.
Az MTVA-nál úgy gondolták, hogy ha a Deutsche Welle "bocsánatot kért" a Budai Várról szóló riportja miatt, akkor a műsorban megszólaló Ungvárynak is ezt kellene tennie.
A leromlott állapotú alkotást egy óriásdaruval mozdították el, és a Savoyai-teraszon kialakított szabadtéri restaurátorműhelybe szállították.
Az 1968-ban lebontott épületet idén kezdik el újra felhúzni a Szent György téren.
Az újjáépülő Stöckl-lépcső folytatása lesz a Tabáni lift, ugyanaz a két cég is végezheti a munkákat.
A tender nyertesével már a második szerződését köti a Várkapitányság. Az eredeti keretösszeg itt 8,65 milliard volt.
Pedig vizesedhet az épület, és bővíteni is nehéz.
„Folytatódik a budai Vár felújítása, a cél, hogy a világháborúban és a kommunizmusban lerombolt épületeket helyreállítsák, így a korábbi Külügyminisztériumot, valamint részben az egykori főparancsnokságot is. Újjáépítik továbbá a Teleki-kastélyt és istállóépületét” – jelentette be a legutóbbi Kormányinfón Gulyás Gergely.