Az impozáns helyszínválasztással a cél az lehet. hogy az osztrák, cseh és szlovák társintézményekéhez hasonló helyszínen működjön a testület.
A budai Várban található József főhercegi palotába – éppen szembe a miniszterelnök munkahelyével, a Karmelitával, illetve az államfő hivatalával, a Sándor palotával – költözik a tervek szerint az Alkotmánybíróság – írja a Mandiner.
A portál arra jutott, hogy az impozáns helyszínválasztással a cél az lehet. hogy az osztrák, cseh és szlovák társintézményekéhez hasonló helyszínen működjön a testület, amelynek a jelenlegi bázisa, a budai Donáti utcában található háromszintes, 1970-es években épült vasbeton szerkezetű irodaház.
Az új székhelyként kinézett József főherceg palotája Korb Flóris és Giergl Kálmán építészek tervei alapján, az egykori Teleki palota átépítésével készült el 1906-ban. A Szent György téren álló épület megsérült a második világháborúban, a renoválására pedig nem került sor, így a főúri lakot 1968-ban lebontották. Az épület rekonstrukciója még 2021 júliusában kezdődött.
A hvg360 tavaly kétrészes dokumentumfilmet forgatott arról, hogy felesleges pénzkidobás, történelemhamisítás vagy értő restauráció, ami a budai Várban történik. Ennek második részében szó esik a József főherceg „építészetileg nagyon gyenge", ám vasbetonból mégis újjászülető palotájáról is. Mindkét rész elérhető ebben a cikkünkben:
Tulajdonképpen mi folyik a Várban? - a hvg360 dokumentumfilmje
Felesleges pénzkidobás, sőt történelemhamisítás és politikai ámokfutás zajlik a Budai Várban, vagy értő restauráció, amivel végre begyógyulnak a háborús sebek? Erre kereste a választ a HVG kétrészes dokumentumfilmje a várnegyed tucatnyi helyszínén.
(Nyitóképünkön a József főhercegi palota beltere egy látványterven)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.