A temetkezési intézet feljelentést tett a barguzini "Petőfi" temetése miatt
A Budapesti Temetkezési Intézet közölte, a barguzini "Petőfit" eltemetők nem kaptak engedélyt a temetésre, ezért bejelentést tettek a rendőrségen.
A Budapesti Temetkezési Intézet közölte, a barguzini "Petőfit" eltemetők nem kaptak engedélyt a temetésre, ezért bejelentést tettek a rendőrségen.
Morvai Ferenc hosszú évek után végre eltemethette kedvenc csontjait, amelyhez már kínai nyelvű szakvéleményt is mellékelt. A turbómagyar szubkultúra nagyszabású show-val ünnepelte a jeles alkalmat. Tanulság: a tudomány nem magyar.
Hiába hívták meg a sajtó képviselőit, állítólag titokban temették el a "szibériai Petőfit", akiről az MTA már 1989-ben megállapította, hogy egy női csontvázról van szó. A Fiumei úti sírkertben nem tudnak Petőfi-temetésről, de az 58-as parcellában van egy sír, amelyre azt vésték, hogy "Petőfi Sándor". Munkatársunk úgy értesült, egy urnát is belehelyeztek korábban.
Petőfi Sándor Szibériában megtalált állítólagos csontjairól már 1990-ben bebizonyosodott, hogy egy nőhöz tartoztak, és ezt az új DNS-vizsgálat sem cáfolja – írja az MTA arra a hírre reagálva, hogy újra megpróbálja igazolni a Megamorv-Petőfi Bizottság, hogy a költő földi maradványait találták meg.
Július 31-én volt 165 éve, hogy a segesvári csatában eltűnt Petőfi Sándor. A költő halálának pontos körülményei azonban továbbra is ismeretlenek, máig sokan hisznek benne, hogy Petőfi nem ebben a csatában halt meg. 1989-ben például egy kutatócsoport próbálta meg bizonyítani, hogy megtalálták Petőfi maradványait Szibériában. Nemrégiben egy olyan elmélet is szárnyra kapott, hogy Széchenyi volt Petőfi apja. A Magyarok Világszövetsége az évfordulón megemlékezést tartott, azzal a jelszóval: "Petőfi nem Segesváron halt meg." De akkor mi is az igazság?
Sárospatakon temettetné el annak az embernek a maradványait a Petőfi Bizottság, amelyet annak idején az oroszországi Barguzinban találtak, és amelyet azóta is többen Petőfi Sándorénak vélnek – írta az Észak-Magyarország szerdán.