Megtalálták a tudósok a Tejútrendszer legszélső határát
A Tejútrendszer spirális korongja nagyjából 100 ezer fényév átmérőjű. Ehhez képest a galaxis széle tízszer ilyen messze van a középponttól – figyelték meg kutatók.
A Tejútrendszer spirális korongja nagyjából 100 ezer fényév átmérőjű. Ehhez képest a galaxis széle tízszer ilyen messze van a középponttól – figyelték meg kutatók.
A kutatók korábban már kiszámolták, mikor ütközik egymásnak a Tejútrendszer és a rohamosan közeledő Androméda-galaxis. Az új adatok szerint több időnk van erre, mint azt korábban gondoltuk.
Ki gondolná, hogy korát megelőzve, már három évvel ezelőtt foglalkozott a Microsoft a duplakijelzős telefon gondolatával. Persze nem lett belőle semmi, de az idea még testet ölthet a közeljövőben.
Időről időre szárnyra kapnak hírek arról, hogy egy különleges mobil eszközön dolgozik a Microsoft. A jelenleg Andromeda kódnéven emlegetett készülék állítólag már jövőre megjelenhet. Egyelőre nem is lenne párja a piacon.
Izgalmas hardvereket, köztük saját márkás okostelefonokat és egy egészen újszerű operációs rendszert is bemutat ma a világnak a Google. Megmutatjuk, hol kísérheti végig élőben a történéseket.
Minden eddiginél komolyabb felvételt készített az Androméda-galaxisról a Hubble űrtávcső.
A NASA jóslata szerint a Tejútrendszerbe - amelynek a Naprendszer és ezen belül a Föld is része - a szomszédos galaxis, az Androméda csapódik majd bele négymilliárd év múlva. A Nap és a Föld is megússza majd az ütközést, de alaposan átalakulhat az akkori földlakók elé táruló égbolt képe.
Eddig soha nem látott felvételeket készítettek a Földhöz legközelebb álló Androméda-galaxisról az Európai Űrügynökség (ESA) űrteleszkópjai, amelyek új gyűrűket és haldokló csillagokat is felfedeztek a több százmilliárd csillagból álló galaxisban.
Földünk legközelebbi galaktikus szomszédja, az Androméda-csillagrendszer kozmikus kannibál, s egyre folytatja "piszkos üzelmeit" - állítják brit és kanadai asztronómusok, akik megfigyeléseikről a Nature legfrissebb számában számolnak be.