10 ezer arcmaszkot árul Aj Vej-vej, jótékonyságra ajánlja az árukat
Rendelhető például napraforgómagos, vagy kinyújtott középső ujjal nyomott maszk. Minden minta Ajhoz, vagy valamelyik korábbi műalkotásához kötődik.
Rendelhető például napraforgómagos, vagy kinyújtott középső ujjal nyomott maszk. Minden minta Ajhoz, vagy valamelyik korábbi műalkotásához kötődik.
A kortárs képzőművészet világsztárjainak sajtótájékoztatóin csak elvétve derül ki valami igazán fontos a művészetükről, interjút pedig még ritkábban adnak. Nagyon bölcseket a zsurnaliszták sem túl gyakran kérdeznek ilyenkor, a részvétel többnyire mégis megéri, mert egy „közelkép”, egy-egy gesztus vagy félmondat sokszor többet árul el egy művész emberi habitusáról, mint több tanulmány együttvéve. A leggyakoribb az, amikor – a kiállított munkák mellett – a kérdésekre adott válaszok segítenek hitelesebb képet alkotni az alkotóról. Ez történt július közepén Bécsben is, a Belvederéhez tartozó 21er Hausban, ahol ekkor nyílt meg Ai Weiwei első ausztriai önálló tárlata, a Translocation and Transformation.
A vonal nyomatéka – Nemes Lampérth Kieselbachnál / Az „f” betű rejtélye – Ai Weiwei Bécsben / Szobrász vagy festő? – Modigliani a Nemzeti Galériában / A bizonytalanság mint koncepció – a 9. Berlin Biennálé / A Bérc utcai villa titkai – Vida Jenő műtárgyainak sorsa / Beltracchi bezavar – happening az ART Baselen / Restitúciós csiki-csuki – jogalkotás és kutathatóság / Rovarzümmögés, klímaváltozás – a világ kertjei Zürichben
A kortárs képzőművészet nagyhalai - Ai Wei Wei, Anish Kapoor és Olafur Eliasson - társaságában veheti át Ladik Katalin színésznő és performanszművész a kétévente kiosztott Lennon Ono Grant for Peace díjat.
Az AdBlock Plus reklámblokkolót sok tízmillióan használják, ők ma különleges üzenetekkel találkozhatnak netezés közben.
Az ujgur sivatagban deportált gyermekként, majd több mint egy évtizedig New Yorkban is élő Ai Weiwei – az utóbbi idők legismertebb rendszerkritikus művésze – évek óta nem hagyhatja el Kínát. Korábban házi őrizetben, előtte pedig a pekingi rendfenntartás egyik fegyintézetének magánzárkájában töltött hónapokat. Próbaidejének lejárta után azonnal dolgozni kezdett börtönélményei szemléletes feldolgozásán, az elkészült alkotásokat pedig távirányítással, több csatornán és médiumon keresztül juttatta el a világ különböző virtuális és valóságos kiállítótereibe. A retinába égő spektákulumok legnagyobb kortárs mestere legújabb monumentális mozgósító projektjét hol máshol is rendezhette volna be, mint a legendás börtönszigeten, az Alcatrazban.
A festő kételye – Birkás Ákos Debrecenben / Szökés az Alcatrazba – Ai Weiwei és a börtöntematika / Az üzletnek is jót tesz – mecenatúra Portugáliában / Új szelek a divatban – kiállítás Rotterdamban / Friss, pikáns és nyereséges – a Frieze vásár Londonban / Ötmillió kép – holland műpiac a XVII. században / Lufi, vagy tartós trend? – csúcsok a nemzetközi aukciókon / Pipacsmező a Tower körül – az emlékezés művészete
Átívelő életművek – Reigl Judit és Hantai Simon a Ludwig Múzeumban / Az ikon megtisztítása – Derkovits a Nemzeti Galériában / Jelkép és autoritás – Ai Weiwei Berlinben / Nacionalizmus a bőr alatt is – nemzetközi kiállítás Pécsen / A nyúl félelme – az Art Cologne és a forgalmi adó / Látszóbeton a föld alatt – az M4 metróvonal / A harmadik fal és az utolsó lovag – egy ex-fűtermesztő Kreuzbergben / Fény a kép előtt, kép a gép mögött – rajzkiállítás a Modemben
Mitől világhíres Ai Weiwei? Ki tudja. Nehéz érteni a művészeti megaprodukcióról ismert, örök lázadó kínai media fenegyereket. Alison Klayman, a magyar mozikban mától látható Never Sorry! rendezője megpróbálja elmagyarázni.
A Magyar Műhely a Vasarely és a Petőfi Irodalmi Múzeumban, Nathan Lerner a Szépművészetiben, kollektív festmények a Sensaria Galériában, Czigány Ákos Székesfehérváron, Tóth Ferencz a Boltíves Galériában, MKE hallgatók Szentendrén, Andrea Zittel New Yorkban, John Coplans Bécsben, Giovanni Maria Morlaiter Velencében
Az amerikai nagykövet kocsijára támadó japánellenes tüntetőket vett videóra Aj Vej-vej kínai ellenzéki művész-aktivista.
A kínai kommunista állam hazug álarcát próbálja minden gesztusával letépni Ai Weiwei, a világ talán leghíresebb ellenzéki aktivistája. A Kínában élő művész Twitterrel, kamerával, művészeti alkotásokkal küzd az önkény ellen. Nyugaton szinte szentként tisztelik, mostantól film is megörökíti az életét.