Autó hvg.hu 2024. április. 24. 13:22

Bezuhant a Tesla nyeresége, úgyhogy Elon Musk ígért egy nagyot

Újra elővette az olcsó Tesla ötletét, amit értékeltek is a részvényesek.

Az első negyedévben 55 százalékkal csökkent a Tesla amerikai elektromosjármű-gyártó negyedéves nyeresége a múlt év azonos időszakához képest, amit az elektromos autók piacán kiélezett verseny és a kereslet csökkenése okozott.

A Tesla adózott eredménye 1,1 milliárd dollárra csökkent az első három hónapban az egy évvel korábbi 2,51 milliárd dollárról. Eközben a bevétele 9 százalékkal, 23,33 milliárd dollárról 21,3 milliárd dollárra esett, ami az első alkalom négy év után. Az elemzői várakozások átlagában, 22,15 milliárd dolláros bevétel szerepelt.

A Tesla a napokban közölte, hogy a kiszállított járműveinek száma 386,8 ezer volt a negyedévben, ami 20,2 százalékkal marad el a tavalyi utolsó negyedévitől és 8,5 százalékkal az egy évvel korábbitól.

A kedvezőtlen negyedéves adatok ellenére erőteljesen, 11 százalékkal nőtt a Tesla részvényeinek ára a New York-i tőzsde keddi zárása utáni elektronikus kereskedésben Elon Musk vezérigazgató bejelentését követően, miszerint az új, megfizethetőbb járművek gyártása a jövő év második felében kezdődik, „ha nem az idei év végén”.

Korábban a sokat emlegetett, 25 ezer dolláros modell kapcsán több forgatókönyv is felmerült, így az is, hogy elnapolják a projektet. Az olcsóbb Teslák alapja egy új generációs platform lenne, de ezt egyelőre csak a leendő robotaxihoz erősítették meg, amivel egyébként az Ubert szorongatná meg Musk. Érdekes lesz majd év közben figyelni, hogy a Tesla valójában min dolgozik: megérkezik-e a gyakran emlegetett Model 2. Valószínűleg többet fogunk látni augusztus 8-án, amikor a Tesla hivatalosan bemutatja a robotaxiját.

Mindeközben a cég a múlt héten azt is bejelentette, hogy világszerte megszünteti munkahelyeinek több mint 10 százalékát, amivel évente több mint egymilliárd dollárt takarítanak meg.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.