Az eredeti modell célja is hasonló volt: jó áron kínálni használható városi autót.
Visszatért a Renault 5 modell, amely a francia vállalat egyik legsikeresebbje volt a maga idejében: több mint 3 milliót adtak el belőle gyártásának húsz éve alatt.
Az elektromos újdonságot a Renault-csoport a megfizethető, 25 ezer eurónál (10 millió forint) olcsóbb villanyautók közé szánja. Ezeknek a modelleknek kellene azt a meggyőződést eloszlatniuk, amely szerint az e-autók, különösen az európai gyártásúak, drágák, emiatt pedig lehetetlen, hogy nagyobb közönséghez eljussanak.
Hasonló koncepció alapján készült a Renault 5 versenytársa, a Citroen e-C3 – amelynek ára 23 900 eurótól (9,3 millió forint) indul –, valamint a hamarosan megjelenő új Fiat Panda (Pandina) is.
A „retrofuturisztikus” stílusú új Renault 5 két akkumulátormérettel, akár 400 kilométeres hatótávolsággal és három teljesítményszinttel érkezik. Olyan 11 kW-os kétirányú fedélzeti töltőt is kapott, amely lehetővé teszi a V2G (vehicle to grid) töltést, vagyis azt, hogy az autó bárhol használható 220 voltos készülékek áramforrásaként.
A kocsi végleges változata megjelenésében és méretében közel azonos a 2021-es müncheni autószalonon bemutatott koncepciójával. A fejlesztése mindössze három évig tartott, a megszokott négy év helyett – állítja a Renault.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.