Autó hvg.hu 2022. január. 07. 06:41

Kémvideón a hatalmas hátsó szárnyú új Porsche 911 GT3 RS

Érkezőben a 911 GT3 még erősebb, még sportosabb testvérmodellje.

A Porsche 2018 elején leplezte le az előző generációs 911-es sportkocsi versenyautókhoz nagyon közeli szupersportos változatát, a GT3 RS-t. A Porsche 911 azóta átesett egy teljes generációváltáson, és nemrég már a 650 lóerős összkerékhajtású új Turbo S csúcsmodellről és az 510 lovas GT3-ról is lehullott a lepel, az új GT3 RS viszont eddig még nem mutatkozott be.

911 GT3
Porsche

Német lapértesülések szerint azonban már nem kell túl sokat várnunk az új GT3 RS leleplezésére. Az alábbi friss kémvideó tanúsága alapján már javában tesztelt újdonság minden korábbinál agresszívabb külsőt, hatalmas aktív hátsó szárnyat és igen komoly diffúzort kap, melyek révén minden eddiginél jobb köridőket lehet elérni.

A hátul elhelyezett boxermotorra ezúttal sem kerül turbó, vagyis a GT3 RS kitart a magas fordulatszámú szívómotornál. Az enyhén megnövelt lökettérfogatú erőforrás várakozások szerint mintegy 530-550 lóerős teljesítményű, és állítólag 9500 lesz a maximális fordulatszáma.

A PDK automataváltó várhatóan hét fokozattal rendelkezik (hasonlóan a GT3-hoz), vagyis eggyel kevesebbel, mint az átlagos 911-esek váltója.

Az egyelőre ismeretlen árú új GT3 RS leleplezésére várhatóan 2022 elején kerül sor, és nem sokkal később a kereskedésekbe is megérkeznek majd az első példányok.

Emlékeztetőül, a kifutó 911 GT3 RS 9000-ig pörgethető 4 literes 6 hengeres erőforrása 520 lóerőt szabadít rá a hátsó kerekekre. A 0-ról 100-ra 3,2 másodperc alatt katapultáló zuffenhauseni végsebessége 312 km/h.

A kifutó GT3 RS
Porsche

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.