Autó hvg.hu 2021. április. 15. 07:59

Kicsi a bors, de erős: megújult a Mini JCW

A sportos Mini külsejét és belsejét is modernizálták a facelift során.

A 2000 óta a BMW tulajdonában lévő Mini 2013 végén mutatta be az ikonikus városi autó aktuális harmadik generációs kiadását, melynek 2018-ban debütált a ráncfelvarrt változata, amit a Union Jack által inspirált LED-es hátsó lámpáról a legkönnyebb felismerni.

Aztán idén januárban ismét felfrissült a típus, konkrétan a 3-ajtós, az 5-ajtós, a kabrió és az elektromos Mini, viszont a sportos John Cooper Works változat faceliftjére egészen mostanáig kellett várnunk.

Mini

A tervezők átrajzolták a hűtőrácsot, a lökhárítókra nagyobb légbeömlőket vágtak, valamint a diffúzorhoz is hozzányúltak. A fényszóró alapáron teljesen LED-es, felár ellenében pedig mátrix technológiájú.

Mini

A továbbfejlesztett futóművet kapott JCW-t új 18 colos felnikkel is lehet rendelni, és teljesen megújult az infotainment rendszer. A 8,8 colos képátlójú érintőkijelző mostantól az alapfelszereltség részét képezi, és kibővítették a vezetéstámogató rendszer tudását.

Mini

A 2 literes 4 hengeres turbós benzinmotor változatlanul 231 lóerős teljesítményt, illetve 320 Nm-es nyomatékot ad le, a kéziváltó hat-, az automata egység nyolc sebességi fokozattal rendelkezik.

Mini

A 0-ról 100-ra 6,1-6,3 másodperc alatt felgyorsuló, 246 km/h végsebességű Mini JCW alapára 32 800 euró (11,8 millió forint), a kabrió kivitel 37 200 eurótól (13,4 millió forint) indul.

Mini

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.