Autó hvg.hu 2021. március. 11. 08:16

Lezárják a buszok és trolik elejét a sofőrök védelmében Budapesten

A hét végéig befejezhetik a járművek első üléseinek kordonozását.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

A BKV-nál működő Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ) még kedden követelte, hogy szüntessék meg az első ajtós felszállást a fővárosi tömegközlekedési eszközökön, hogy így védjék a járművezetőket a megfertőződéstől.

Az EKSZ szerda este azt közölte, hogy az első ajtók lezárása helyett egy kompromisszumos megoldást fogadtak el.

A Facebookra feltöltött dokumentum szerint a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége tagszervezetei, az Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ) és a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VTDSZSZ) azt kezdeményezték, zárják el az autóbuszok és trolibuszok két első ülését az utazóközönség elől, és tiltsák meg, hogy az utasok a sofőrök közvetlen környezetében várakozzanak.

"A kezdeményezés érdekében a munkáltató vállalta, hogy a hét folyamán elkezdi és hétvégéig be is fejezi a járművek első üléseinek kordonozását" – írták.

Hozzátették, hogy az intézkedést már sokkal korábban meg kellett volna hozni, hogy a munkavállalók megfertőződésének esélye minimálisra csökkenjen.

< blockquote cite = "https://www.facebook.com/szakszervezet.egysegeskozlekedesi/posts/3727922013951608" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

Kedves Érintettek! Az első ajtók lezárása helyett az ilyen kompromisszumos megoldást fogadtuk el. EZT képviseltük Már egy ... Közzétette: Egységes Közlekedési Szakszervezet - & nbsp; 2021. március 10., szerda

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.