Autó hvg.hu 2020. április. 02. 15:33

Csak 125 darab készül ebből a radikális Audi RS7-ből

Darabja ebben a formájában minden extrával együtt mintegy 80 ezer euróba kerül.

Az Abt tuningcég legújabb alkotása egy egészen extrém változata az Audi RS7 kupé limuzinnak. A most bemutatott limitált szériás RS7-R sorozat teljes átalakítást jelent az eredeti modellen.

A motornál, amely egy 4.0 literes, V8-as, biturbo a 600 lóerős és 800 Nm-es alapteljesítményt növelték 740 lóerőre és 920 Nm-es nyomaték-maximummal rendelkezőre. Ez mindenképpen érzékelhető változás a menetdinamikai adatokban is: az alap RS7 3,6 másodperces 0-100 km/h-s idejét sikerült 3,2 másodpercre lefaragni.

Abt
Abt
Abt
Abt

A motorteljesítmény mellett a futóművet is átdolgozták a cég közlése szerint, mégpedig keményebb stabilizátorokat és sportosabb lengéscsillapítókat kapott a nagyméretű utazóautó.

Mint jól látszik, a külsőségekben is eléggé radikális lett az RS7-R, nem spóroltak a karbonszálas elemekkel, komoly diffúzort és szplittert is kapott a kocsi. A tuningcsomag része persze egy új kerékszett is, jelen esetben 22 colos méretű HR felnikkel.

A kabintérben a szokásos Alcantara szövetet díszítik vörös varrások, amik visszautalnak arra, miben is ülünk, valamint számtalan apróbb-nagyobb karbonszálas kiegészítő elem került az eredeti műanyag elemek helyére.

Abt
Abt
Abt
Abt

A kocsi alapára 70 ezer euró, vagyis 25 millió forint, amivel alapvetően nem is tűnik túlárazottnak a termék. Igaz, ebben a felniszett 7665 eurós ára még nincs benne, valamint a belső átalakítás 2580 eurós ára sem.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.