Autó hvg.hu 2018. július. 17. 13:21

Hihetetlen, de ez a szuperautó a náci Németországban látott napvilágot

A repülőgépek szárnya által ihletett különleges személyautó rendkívül kis légellenállású és alacsony fogyasztású volt.

Ha szóba kerül az 1939-es esztendő és Németország, akkor keveseknek jut eszébe egy ilyen futurisztikus személyautó:

DLR German Aerospace Center

Pedig ez a bizonyos Schlörwagen nevet kapott négykerekű 1939-ben Berlinben látott napvilágot. Az alapját egy 38 lóerős Mercedes 170H jelentette, a kiindulási modellt egyáltalán nem lehet felismerni az elképesztően jó aerodinamikai adottságokkal rendelkező prototípusban.

A Schlörwagen 0,15-ös légellenállási együtthatóval büszkélkedhetett. Összehasonlításképp, napjaink modern autóit már akkor kis légellenállásúnak tartjuk, ha az említett értékük 0,25-ös, és ez esetben értelemszerűen a kisebb érték a jobb.

DLR German Aerospace Center

A 4,33 méter hosszú, illetve 1,48 méter magas kapszulaautó szélessége elérte a 2,1 métert, belsejében viszont akár hét személy is elfért. Az alumíniumból készült karosszéria ellenére a Schlörwagen 250 kilogrammal nehezebb lett, mint a Mercedes 170H, viszont 135-tel, vagyis 20 km/h-val többel tudott száguldani. Nem mellesleg pedig a fogyasztása 10-12 literről 8 literre mérséklődött.

A Schlörwagen jövőjét sajnos megpecsételte a második világháború, melynek során az egyetlen példányban készült prototípus megrongálódott, és a háború végére nyomtalanul eltűnt.

DLR German Aerospace Center

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.