Autó hvg.hu 2018. május. 14. 13:26

Németnek álcázott új kínai villanyautó, közel 400 kilométeres hatótávval

A crossover kategóriás újdonság lemerült telepeit akár villámtöltéssel is tele lehet pumpálni.

A Borgward márkanévre sokan talán már nem is emlékeznek, ami nem csoda, hiszen a német cég a 60-es évek elején csődbe ment. Néhány éve azonban a kínai BAIC feltámasztotta a márkát, melynek legfrissebb újdonsága ez a tisztán elektromos meghajtású modell:
Borgward

A Borgward BXi7 egy 4,71 méter hosszú és 2,76 méter tengelytávolságú középkategóriás SUV, melynek mozgatásáról két villanymotor gondoskodik. A 270 lóerős teljesítményű, illetve 390 Nm nyomatékú újdonság 7,9 másodperc alatt gyorsul állóhelyzetből 100-as tempóra, végsebessége pedig 195 km/h.

Borgward

Az 50 kWh kapacitású lítium-ion akkumulátorcsomag egy feltöltéssel mintegy 375 kilométeres hatótávolságot biztosít, gyorstöltővel pedig akár 45 perc alatt megoldható egy 0-80 százalékos töltés. A 18 colos kerekeken gördülő Borgward BXi7 várhatóan 2019-ben érkezik meg Európába, az alapára mintegy 45 ezer euró (14,1 millió forint) lesz.

Borgward

 

Borgward
Borgward
Borgward
Borgward

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.