Autó hvg.hu 2018. március. 08. 19:08

Nyitott sorompónál jött a vonat Győrben – videó

A vonat láthatóan lassan gördült át az átjárón, a vezetője valószínűleg tudhatott arról, hogy nyitva van a sorompó.

A Kisalföld.hu egy olvasói videó alapján írta meg, hogy csütörtök délután az egyik győri vasúti átjáróban nem működött a sorompó, csak a fényjelző készülék, így haladt át ott a vonat, igaz, elég lassan, és előtte hangjelzést is adott a szerelvény elég hosszan. Az olvasó szerint vasárnap is ugyanez volt a helyzet.

A lap megkérdezte Kulcsár Béla közlekedési szakértőt, aki szerint a vasúti átjáróknál mindkét jelzést egyenrangúként kell kezelni, jelezze bármelyik is a tiltást. Ha a félsorompó fent van, de a fényjelző pirosat mutat, meg kell állni. Ugyanez a teendő akkor is, ha fehér jelzésnél lent volna a sorompókar, akkor sem szabad senkinek kikerülgetni, azt gondolva, hogy szabad az út – magyarázta.

A szakértő egyébként csütörtökön a ménfőcsanaki átjárónál maga is azt látta, hogy nyitott sorompónál és fehér fénynél a vonat az átjárótól körülbelül 40-50 méterre áll. A mozdonyvezető észlelhette a hibát, mert hangosan kürtölve indult el. A hangjelzéseket egyébként szinte egész délelőtt hallotta a ménfőcsanaki városrészben.

A lap kereste az ügyben a MÁV-ot, onnan írásban ígértek választ.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.