Autó hvg.hu 2016. október. 08. 08:16

Ez történik, ha egy londoni luxusáruház sportautót tervez

Összefogott a Harrods és a Caterham, hogy megalkossák az eddigi legfényűzőbb Seven sportkocsit.

A Caterham Seven sportkocsi sok mindenről híres, csak arról nem, hogy luxus kényeztetésben részesítené az utasait. Hogy ezen változtassanak, a brit manufaktúra összefogott a londoni Harrods luxusáruházzal, hogy megalkossák az eddigi legfényűzőbb modellt. Az eredmény autóbolond szemmel nézve egészen csodálatos lett, hiszen az áruházi sötétzöld fényezés, a bézs bőrbelső és az antik bútorokat idéző fabetét a műszerfalon gusztusos csőműszerekkel megfűszerezve árasztja magából az angolságot.

Harrods

Más kérdés, hogy a luxus még mindig távol áll tőle, de nem is ezért szeretjük az alig több mint fél tonnás járművet. Hanem a puritánsága miatt, ami a Harrods-féle egyedi modellben is ugyanúgy ott lapul a bőr és fa kárpitozás alatt.

Az alapokat szolgáltató 420S kivitel révén a Ford 2.0 literes, négyhengeres motorja dolgozik az orrában, amely 210 lóerőt tesz le az aszfaltra a hátsó kerekeken keresztül. Ennek révén 3,8 másodperc alatt gyorsítja a Sevent álló helyből százas tempóra, a végsebessége pedig eléri a 219 km/h-t.

Harrods
Harrods
Harrods
Harrods

Az összefogás egyébként a Caterham egyedi igényeket kiszolgáló „Signature” programjának beharangozó autója, így mostantól bárki terveztethet magának ehhez hasonlót, vagy bármilyen más stílusút, amihez csak kedve szottyan. Az egyedi Harrods Seven egyébként jövő héten talál gazdára 59 ezer angol fontért a Harrods londoni áruházában.

Aki kíváncsi rá, hogy készült az autó, annak érdemes megtekintenie az alábbi videót:

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.