Autó hvg.hu 2016. március. 27. 09:33

Ők öten építik minden új Nissan GT-R 563 lóerős motorját – videó

Az összeszerelő robotok ugyan nagyszerűek, de mégis egészen más szintet képvisel egy kézzel összerakott erőforrás. A Nissan csúcsmodelljében szolgáló 3.8 literes duplaturbós 24 szelepes hathengerese minden esetben egyedi kézműves munka eredménye.

Japánul úgynevezett „takumik” nyúlhatnak hozzá a GT-R-ek VR38DETT kódjelű erőforrásához építés közben, ami jelen pillanatban összesen öt embert jelent.

Az öt szaki jóval több, mint 100 évnyi motorépítő tapasztalattal rendelkezik. Az alábbi videóban látható is az a japán kézműves precizitás, amellyel összerakják a Nissan Godzillának is becézett, GT-R modelljének erőforrását.

Természetesen minden blokkra kerül egy plakett, amin az adott mesterember neve szerepel, hasonlóan ahhoz, ahogy az AMG affalterbachi műhelyében az átalakított Mercedes motorra is rákerül az építő neve.

A felfrissített, de még mindig R35-kódjelű GT-R-ben maradt a jól ismert 3,8 literes, 24 szelepes, ikerturbós V6-os motor. Az új motor azért kapott némi teljesítménytuningot, így a faceliftes modell már  565 lóerős és 633 Nm nyomatékot ad le 6800-as percenkénti motorfordulatnál szemben az előd 485 lóerős és 588 Nm-es nyomatékú motorjával.

Nissan

A motor egy átdolgozott, 6 sebességes, duplakuplungos váltóhoz kapcsolódik, ami biztosan nem tesz rosszat az eddig is rajtolási képességéről híres GT-R modellnek. Bár menetdinamikai adatokat még nem közöltek, de a fentiek alapján várható, hogy a friss GT-R jobbat produkál majd a jelenlegi 2,7 másodperces 0-100-as állórajtos sprintben, valamint a 311 km/h-s végsebességénél.

A GT-R továbbra is 20 colos kerekeken ül, azonban a merevebb karosszériának és új felfüggesztésnek köszönhetően a japánok szerint lényegesen javult a többek közt a kocsi kanyarstabilitása.

Hasonló érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.