Autó hvg.hu 2015. november. 15. 21:16

Két dolog biztos: hogy mindenki szeretne ilyen távirányítós autót, és hogy senki sem fogja megvenni

Ha nem is marad örökre raktáron, az biztos, hogy nagyon-nagyon kevesen fogják betenni kosarukba az Aston Martin játékautóját, melynek árából már egy elég jó igazi autó is kijönne.

Nem mondanánk, hogy az Aston Martin valaha is (el)ismertségi gondokkal küzdött volna, de tény, hogy a DB5-öt az 1964-es James Bond, a Goldfinger tette halhatatlanná. Az autó filmbéli változatát a beépített fegyverek mellett egy sor olyan funkcióval is ellátták, ami bármikor jól jöhet egy titkosügynöknek. A rajongók valószínűleg mindent megadnának azért, hogy legyen egy, a filmhez kapcsolódó relikviájuk, a hivatalos James Bond-shopban azonban egy picit mintha túlárazták volna az egyik játékot.

A Carbuzz szúrta ki, hogy a webshopban egy 1:3-as arányú DB5-öt is kínálnak, amit távirányítással lehet működtetni. A játékautóért viszont meglepően sokat, 43 ezer dollárt, vagyis átszámítva több mint 12 millió forintot akarnak kérni. Egy távirányítós autóért. 12 milliót.

Hasonló érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.