A Tata Nano, amelyet a megjelenésekor a világ legolcsóbb autójaként harangozott be indiai gyártója, feltételezhető volt, hogy nem a legbiztonságosabb a világon. De egy mostani videó szerint valamiért, még le is járatnák.
Az alábbi videó elvileg azt bizonyítaná, hogy nem túl biztató egy olyan autó vezetni, amely négy emberrel és nagyjából 30 kilométerórás sebességnél, egy kicsit tempósabban érkezve egy kereszteződéshez, biztos, hogy nem a talpán fog befordulni.
A híres jávorszarvas-teszt óta – amelyen emlékezetesen elhasalt a Mercedes-Benz A-osztályának első generációja 1997-ben – sokkal nagyobb figyelem kíséri a kikerüléses manőverek tesztjeit. Ezeket elvileg 60-80 km/h-s sebességtartományban hajtják végre. Az Európában forgalomba helyezett autókra ugyan más biztonsági előírások vonatkoznak, - lásd. ESP, ABS kötelező nálunk - mint például Indiában, vagy Kínában, sokszor emiatt sem kerülnek nálunk forgalmazásba ezek a gyártmányok.
A Tata kisautója a Nano megborításával azonban most úgy tűnik, hogy lejáratni akarták az autót. A videó, eredetileg a német magazin, a Focus oldalán tűnt fel, de onnan törölték. Viszont későn, mert mint ilyenkor történni szokott, sok oldal átvette. A kétségek viszont maradtak. Egy olyan autó, amelyet hat éve bemutattak sosem produkált még hasonló esetet, amelynek kapcsán a borulékonysága kiderült volna? A videó a semmiből jött, minden kommentár nélkül, ki, miért és hol készítette? Ugyanakkor maradt az is kétségként, hogy videón csak felborul a kisautó, mint egy egyensúlyát vesztett bogár. És sajnos az is, hogy a Nano, a Global NCAP biztonsági tesztjén a frissített modellel is, nulla csillagos töréstesztet produkált. Mindenesetre az interneten felbukkanó bármilyen videókat, érdemes nem bizonyítékként kezelni.
Kövesse az Autó rovatot a Facebookon! |