Autó hvg.hu 2014. május. 05. 14:09

Rosberg vezetés közben szelfizett Fangio régi versenygépében

A német F1-es versenyző Hockenheimben vezette az 1954-es Ezüst Nyilat.

Az 1954-es Forma 1-es szezonban Juan-Manuel Fangio négy győzelmet szerzett a Mercedes-Benz W196-os versenyautó kormánya mögött, melynek köszönhetően a szezon végén ő lett a világbajnok. Hatvan évvel később Nico Rosberg ült be a legendás Ezüst Nyílba és parádézott egyet Hockenheimben, ami sokéves F1-es pályafutással a háta mögött is lenyűgözte. A kuriózumnak számító élményt minél részletesebben meg szerette volna osztani a rajongóival ezért telefonjával levideózta magát vezetés közben.

A felvételen jól megfigyelhető, hogy az F1 kezdetén mennyire veszélyes volt egy ilyen autót vezetni, hiszen a teljesen nyitott és mai szemmel tágas pilótafülkében biztonsági öv nélkül, egy méretes fakormányt tekergetve repesztett a pilóta.

carsoops.com


Kövesse az Autó rovatot a Facebookon!
A rovat vezető cikkei negyedórával hamarabb kikerülnek a közösségi oldalra, mint a hvg.hu-ra.

Hirdetés
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. február. 17. 19:30

Ha Gordon Ramsay megszerette, nekünk is jó lesz? Az áldott és átkozott margarin

Nincs még egy olyan modern élelmiszer, amelyik kezdettől fogva ilyen erős érzelmeket váltott volna ki, mint a margarin. Tekintettek rá drága terméket kiváltó megmentőként, aztán a drága termék pusztítandó hamisítványaként. Egy időben méltatták azért, hogy egészséges, aztán az volt vele a baj, hogy nem, mostanában pedig mentes és fenntartható alternatívaként tálalják a gyártók. Most, hogy a margarin oldalán Gordon Ramsay-t állította versenybe egy cég, mi sem maradhattunk ki, és megnéztük: vajon tényleg össze lehet keverni a margarint a vajjal? És előállítható otthon, pálmaolaj és mindenféle adalékok nélkül?