Autó hvg.hu 2012. december. 12. 10:39

Ki, milyen kocsi hajt - nem is nehéz kitalálni

Valójában kevéssé meglepő igazságokat derített ki egy német kutatás, miszerint, az élet igazságtalan. Akinek jobb egzisztenciája van, az jobb kocsit is hajt. Legalábbis a németeknél.

A rosenheimi egyetem egy online alkuszcég ügyfélkörét elemezte ki. A 60 000 szerződés kellően reprezentatív volt ahhoz, hogy következtetéseket is levonjanak, ki milyen kocsit preferál. A 30 legnépszerűbb szakmához tartozóan az építészektől a fogorvosi asszisztensekig, az átlaghoz képest, mely márkák felülreprezentáltak.

Összesésségében megállapították, hogy a Volkswagen tényleg népautó, szinte valamennyi szakmát tekintve előkelő helyen szerepel. Ugyanakkor egyértelműen kirajzolódnak fogyasztói csoportok, amelyeket tipikusnak is nevezhetünk és egy-egy konkrét márkát preferálnak. Ennek alapján a szobafestők vagy a lakatosok körében az abszolút „Number One” az Opel. Az ilyen foglalkozásúak 17,5 százaléka ezt a márkát választja, amellyel 70 százalékkal gyakoribb körükben az opelesek aránya, mint az átlagban.

Az egyes szakmákhoz tartozó eltérés az átlaghoz képest.
transparo

A kisvállakozók képezik tehát a leginkább márkaorientált csoportot, mögöttük vannak az orvosok BMW-ikkel, 14,6 százalékos részaránnyal, míg a cég teljes ügyfélkörében a BMW-k aránya 10,3 százalék. Ezzel 45 százalékkal gyakoribb, hogy egy orvos BMW-t választ, mint az átlag autós.

Az irodai dolgozók és a fogászati asszisztensek kedvelik az olasz és francia márkákat a leginkább. Az asszisztensek 7,4 százaléka Fiattal jár, míg a fogászati segéderők körében 7,5 százalék az olasz kocsik aránya.

A tanárok kedvence a Citroen 3,4 százalékkal, amely ugyan nem jelent egyeduralkodói státuszt, viszont az átlaghoz képest így is őket érdemes megszólítania a francia márkának, mert körükben 70 százalékkal gyakoribb a márka.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.