2007. július. 26. 09:01 automenedzser.hu Utolsó frissítés: 2007. július. 26. 11:07 Autó

Hogyan szállítsuk autóval a biciklit?

Az egyik, lehetőség az autóba beépíthető rögzítő szerkezet.

Tetőn a bicikli

Az egyik, lehetőség az autóba beépíthető rögzítő szerkezet. Ezek általában az egyterű kategóriára jellemzőek. A Ford C-Max, illetve a nagyobb S-Max, vagy a Galaxy kategóriában például az autó belsejében lehet szállítani a biciklit. Ehhez szükség van három speciális sínre, melyeket a hátsó üléshez, illetve csomagtartóhoz lehet rögzíteni. Ezek darabja kb. 40 euróba kerül. Előnye: hogy a bicajt így széltől, esőtől és persze a lopástól is megvédheti. Hasonló szisztéma szerint működik a VW Touran, amelyben kb. 300 euróért lehet beszerelni a rögzítő elemeket. Hátránya: jelentősen csökken a rakodóterület az autóban. A hátsó üléseket szinte nem is lehet használni, illetve a csomagoknak is kevesebb hely jut.

Akinek kevesebb helye van, választhat az autó tetejére, illetve hátuljára szerelhető csomagtartó között. A tetőcsomagtartó az egyik legnépszerűbb és legolcsóbb szállítási mód. Akár négy kerékpárt is vihet az autó tetején. Fontos, az elmúlt évek tesztjei kimutatták: az olcsóbb változatoknál problémák adódhatnak a rögzítéssel. Ezért nem árt, ha legalább 15-20 ezer forintot szán egy tartóra. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a tetőn szállított kerékpárok a súly, illetve a szél miatt befolyásolják az autó teljesítményét, fogyasztását. 

Csomagtartón

Könnyebb a dolguk azoknak, akik a jármű hátuljára, illetve vonóhorogra szerelt tartón vihetik a kétkerekűeket. Az így szállított kerékpárnál kisebb az ellenállás, és ezzel csökkenthető a fogyasztás is. A lényeg: mindig olyan tartót válasszon, mely az autójához tökéletesen illeszkedik. Vigyázzon, hogy felszerelése közben ne sértse az autó fényezését. 

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?