Közlekedés hvg.hu 2018. június. 21. 18:19

Jött a vonat, de felnyílt a sorompó a 2014-ben felújított vasútvonalon

A 86 milliárdból felújított vasútvonal 15,5 milliárdos biztosítóberendezései rendszeresen meghibásodnak, emiatt a vonatok sokat késnek, de most a sorompó is nyitva maradt egy elrobogó vonat előtt.

Hiába van sorompó és fényjelző is, ezek hat kereszteződésben sem működnek jelenleg – erről számol be az RTL Klub csütörtöki híradójában. Az RTL szerint a hiba úgy derült ki, hogy miután elment egy vonat, felnyílt a sorompó, azonban jött egy másik vonat is, és a sorompó ezt nem érzékelte, nyitva maradt. A MÁV szerint nem történt baleset, és konkrét balesetveszély sem merült fel.

A vonalat 86 milliárd forintból újították fel Kelenföld és Székesfehérvár között, a munkák 2014-ben fejeződtek be. A biztosítóberendezéseket is kicserélték újabb 15,5 milliárdért: ezek felelnek a fénysorompók működéséért, de a vonatok zavartalan és biztonságos közlekedéséért is. A biztosítóberendezéseket a Siemens építette ki, de azóta rendszeresen hibásodnak meg, ezzel komoly késést okozva a vonalon.

A MÁV az előző hétvégétől léptette életbe nyári menetrendjét, azóta egymást érik a vonatok a Velencei-tavat és a Balatont is kiszolgáló Budapest–Székesfehérvár-vasútvonalon. A vonatok azonban szinte egész hétvégén komoly késésekkel közlekedtek – ennek egyik legfőbb oka a biztosítóberendezések meghibásodása volt – erről a Közlekedő Tömeg számolt be a Facebookján:

A Siemens elkezdte a garanciális javítást, de ez hetekig, akár hónapokig is eltarthat.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.