Baltadobálás és életmentő vietnámiak – íme a cég, amelyet Orbán fegyverkereskedő öccse vezet
Minden lében kanál a Multi Shoot Zrt., az az Orbán Áron által vezetett cég, amely 50 vietnámit iratott be életmentő-tanfolyamra a Pécsi Tudományegyetemen. A cég fegyvereket árul, lőteret működtet és bagelekkel kereskedik, de a cég tulajdonosa, Tűzkő Nándor kötődik a lélegeztetőgép-beszerzésekhez és a meddőségi klinikák államosításához is.
Orbán Viktor öccse, Orbán Áron 2022 végén lett annak a Multi Shoot Zrt.-nek a vezérigazgatója, amelyről nemrég kiderült, hogy 50 vietnámit hozott Magyarországra életmentőképzésre a Pécsi Tudományegyetemen. Ez egy kiszivárgott hangfelvételből derült ki, amelyen a kormányfő testvére Héjj Dávid kormánybiztosnál lobbizik a kelet-ázsiai ország állampolgárainak kiadott vízumok blokkolása ellen.
A Multi Shoot tulajdonosa Tűzkő Nándor, tőle vette meg Orbán Áron – kinevezésével egy időben – az egyetlen céget, amely jelenleg a tulajdonában van, a Circle of Devils Kft.-t. Orbán Áron valójában már azelőtt is kötődött a céghez, hogy hivatalosan annak vezérigazgatója lett volna: a Direkt36 két évvel ezelőtti cikkében – a miniszterelnök öccsének akkor még elérhető közösségimédia-profiljai alapján – arról írt, hogy a kormányfői rokon sajátjaként hivatkozott a cégre, amely fegyverkereskedelemmel foglalkozik, és amelynek több telephelye Orbán Áron nevén lévő telkeken épült. Az egyik telephely egyenesen a fóti lakcímén található, székhelye pedig Dunakesziben, ott, ahol az említett Circle of Devils székhelye is.
De ilyen telephely az a lőtér is, amely a Fejér megyei Zámoly határában található, látótávolságra a miniszterelnök és Orbán Áron apja, Orbán Győző gánti bányájától. Az ingatlant 2017-ben, a Multi Shoot alapításának évében vette meg Orbán Áron, majd 2018-ban apjának ajándékozta, 2021-ben lett a cég telephelye, ma már nem az Orbán-család birtokában van.
2021-ben a Multi Shoot 9,2 millió forint uniós támogatást is kapott arra, hogy a zámolyi lőterére beszerezzen BOBCAT S450 kompakt rakodógépet, valamint felhőalapú megoldásokról tartson képzést, igaz, az nem derül ki, hogy kinek. A GINOP keretein belül megvalósuló fejlesztés 70 százalékát fedezte az EU-s pénz, ahhoz 30 százaléknyi önrészt tett hozzá a Multi Shoot.