Sorosozás, antiszemita toposzok és az „ötödik hadoszlop” – az orbáni propaganda elemzése a Mozgó Világban
A Fidesz, szűkebben véve Orbán Viktor kommunikációs technikáinak és hitvallásának változását időrendben, a rendszerváltástól napjainkig veszi górcső alá a CEU három oktatója a Mozgó Világ legújabb számában.
Idősebbek is elkezdhetik. Az egykori tévétorna szlogenje kiválóan illik a Mozgó Világ legutóbbi számaihoz, amelyek megannyi szellemi izgalmat kínálva emlékezetpróba gyanánt is értékelhetők. Az áprilisiban a CEU – egykori magyar nevén Közép-európai Egyetem – három oktatója vette sorra, hogyan hasznosult Orbán Viktor hatalmi ambícióiban az az antiszemita toposzokban bővelkedő életmű, amellyel az 1990-es évek elején az egykor ünnepelt drámaíró, Csurka István verbuvált magának politikai közösséget. Ő választotta először a gonosz megtestesítőjének Soros Györgyöt, megalapozva a későbbi sorosozást.
Ezt a nyelvet, ezt a politikát a fiatal Orbán Viktor – egykori Soros-ösztöndíjas – még elutasította. „Megdöbbenéssel figyeljük mind a Soros Alapítványt, mind pedig Soros György személyét az utóbbi időben ért nemtelen támadásokat” – idézi a Fidesz és a vele szövetséges szervezetek 1992-es sajtóközleményét Erin K. Jenne, Bozóki András és Visnovitz Péter.