Közös céget alapít itthon a 4iG és a Rheinmetall
Ez majd IT szolgáltatásokat biztosít a düsseldorfi székhelyű hadiipari vállalatnak.
A korábbi bejelentésnek megfelelően közös informatikai vállalatot alapít a Rheinmetall AG és a 4iG Nyrt., áll utóbbi cég pénteki közleményében.
A Rheinmetall 4iG Digital Services Kft. (R4 Kft.) névre hallgató új vállalat 51 százalékban a 4iG, 49 százalékban a Rheinmetall tulajdonában működik a bejegyzést követően. Az R4 Kft. 2023-ban kezdi meg működését, attól fogva majd informatikai szolgáltatásokat biztosít a Rheinmetall magyarországi és globális leányvállalatainak, illetve potenciális piaci ügyfelek számára. A közlemény szerint az új, közös vállalattal „a 4iG a globális IT szolgáltatók közé léphet”.
A német Rehinmetall és a Jászai Gellért-vezette 4iG 2022 eleje óta működik szorosan együtt, akkor kötötték meg a stratégiai megállapodásukat, miután 2021 novemberében a hadiipari cég megvette az informatikai cég negyedét. A Rheinmetall hamar megvetette a lábát nálunk, márciusban a jövő évtől 2031-ig tartó szerződést írtak alá a Magyar Honvédséggel, a köztes időben ők szállítják a lőszereket a hadseregünknek. Májusban pedig azt jelentették be, hogy a Rheinmetall–4iG duó közös védelmi vállalatot alapít, kiegészülve a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt.-vel.
Szintén német siker Magyarországon, hogy a németek magyarokkal közös vegyesvállalata, a Rheinmetall Hungary Zrt. gyárthat harcjárműveket Zalaegerszegen – majd, valamikor. Viszont aligha akkora volumenben, mint azt előzetesen a magyar kormány elképzelte. Erről bővebben itt olvashatnak:
Aligha fog megvalósulni a kormány nagy álma a magyar harcjármű-exportról
Egyelőre nem lehet tudni, mennyibe kerül a magyar adófizetőknek a 60 milliárdos beruházásból készülő harcjárműgyár. Az viszont már biztosra vehető, hogy a kormányzati kommunikációval ellentétben, a ZalaZone melletti Lynx összeszerelő üzemnek nem sok esélye van arra, hogy az itt készülő harcjárművek exportra kerüljenek.