Beolvadással és vagyonmustrával ér véget az utolsó Millenáris-beruházás
A parkot és a hozzá tartozó mélygarázst ősszel adhatják át.
A parkot és a hozzá tartozó mélygarázst ősszel adhatják át.
Hszü Csia-jin a közelmúltig az ígért kínai gazdasági felemelkedés szimbóluma volt. A China Evergrande Group hitelfelvételekből táplált agresszív növekedését egykor az állam is támogatta, egy ponton viszont megálljt parancsoltak a szektor féktelen burjánzásának, ami bedöntötte a zászlóshajó céget. A problémákat Hszü nyakába varrták. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Az MI térhódítása egyelőre a leleményes hallgatóknak kedvez, a magyar egyetemek közben különböző szabályozásokon gondolkodnak. Míg a szegedi bölcsészeknél teljes a tilalom, a Corvinuson mesterséges intelligenciáért felelős dékánt neveznek ki, máshol pedig kurzuson oktatják a technológia használatát. A szakértő szerint a piac nem olyan szakembereket keres, akik egy hétig dolgoznak valamin, amit a gép negyedóra alatt megold.
A személyes bosszúvágy és a pártérdek együttesen eredményezhette azt az újabb akciót, amelyet a Tisza Párt elnöke megelőző csapással próbált semlegesíteni. A leleplezőnek szánt hanganyagok kölcsönös nyilvánosságra hozatala közben a közvélemény-kutatások azt mutatják, hogy alappal tarthat a Fidesz és Orbán Viktor a Tisza Párttól és Magyar Pétertől.
A német nyelvű sajtó alaposan kivesézte az Unió soros elnöki tisztét is betöltő magyar miniszterelnök szereplését a Putyin-barátok bécsi “békecsúcsán, illetve találkozóit az Osztrák Szabadságpárt politikusaival.
Az én hetem című sorozatunkhoz öt írót kértünk fel, öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt pár napot. Krusovszky Dénesnek most az alábbi készletből kellett ihletet merítenie: Watergate, fantasztikus, jogtekervény, kambekk, kiklikkelés. Arra jut, hogy „ez, amiről szó van, nem egy hét, ez egy egész kibaszott élet.”
Az orosz–ukrán háború, a közel-keleti helyzet, a klímapolitika, gazdasági kapcsolatok, védelmi együttműködés, a Kínához fűződő viszony – ezek azok a témakörök, amelyek miatt döntő fontosságú az EU számára, hogy ki nyeri az amerikai elnökválasztást. Brüsszelben kérdeztünk körbe, ki mire számít, a politikustól az elemzőig.