Egyrészt a tinédzserek, másrészt a környezet védelmére hivatkozik az egészségügyi miniszter a javaslat indoklásában.
Franciaország 2025-ig betiltja az egyszer használatos e-cigaretták árusítását – jelentette be Aurélien Rousseau kedden az Euractiv szerint. A francia egészségügyi miniszter arról beszélt, hogy ezek az eszközök közegészségügyi szempontból és a környezeti lábnyomukat tekintve is aberrációnak számítanak.
Franciaországban 2017 és 2022 között megháromszorozódott az elektronikus cigarettákat szívó tinédzserek száma egy idén márciusban publikált jelentés szerint. Ebben pedig fontos szerepe volt a köznyelven csak manóbárként emlegetett színes, ízesített, egyszer használatos elektronikus cigarettáknak, ugyanis
a francia tinédzserek 15%-a használt már manóbárt, és 47%-uk ebben a formában fogyasztott először nikotint.
Miután a törvénytjavaslatot a nemzetgyűlés, majd a szenátus is elfogadja, azt még az Európai Bizottságnak is engedélyeznie kell, ezért csak két év múlvára a tilalom.
Németország, Belgium és Írország is hasonló jogszabályon dolgozik az egyszer használatos e-cigaretták betiltására. A termék forgalmazása Magyarországon tilos.
Színes, szagos és illegális, de egyre több tini szívja
Viharos sebességgel terjed a tinédzserek, sőt már az általános iskolások között is „a dohányzás legújabb generációjaként" reklámozott, eldobható elektromos cigaretta, az Elf Bar, de a közbeszédben alig-alig van szó róla. A termék forgalmazása Magyarországon tilos, de a neten bárki meg tudja rendelni, és igazából még csak az életkorát sem kell bizonygatnia.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken
<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.