Növelik a gyártási kapacitást, ami az ígéretük szerint környezetkímélőbb lesz.
Az elmúlt tizenhat év legnagyobb beruházását indítja el a Coca-Cola HBC Magyarország Dunaharasztiban, amelynek keretében 8,7 milliárd forint értékben fejlesztik a gyártási, illetve logisztikai kapacitásokat – jelentette be a cég.
Az év végéig új gyártócsarnokkal bővítik a dunaharaszti központjukat, amelybe egy nagy teljesítményű, modern gyártósort telepítenek. Azt írták, kiemelt figyelmet fordítanak a legmodernebb technológiák alkalmazására, amelyek növelik a termelési hatékonyságot és a fenntarthatósági céljaikat támogatva csökkentik az energia-, illetve vízfelhasználást.
A dunaharaszti gyár száz százalékban megújuló forrásból származó áramot használ, egy liter késztermék előállításához pedig a 2014-es adatokhoz képest jelenleg 30 százalékkal kevesebb energia, és 20 százalékkal kevesebb víz igénybevétele szükséges.
Az új gyártósor üzembe állását követően az energia- és vízfelhasználás csökkenésének aránya éves szinten várhatóan ugyanilyen mértékű lesz – ígéri a vállalat.
Már koktélt is árul a Coca-Cola, ehhez egy évszázados receptet melegítettek fel
Miért pont most jutott eszébe a világ legnagyobb üdítőitalgyártójának és a világ legkelendőbb whiskey-jét gyártó cégnek, hogy összeálljanak? Egyáltalán, milyen jövő áll az ezredforduló óta időről időre felbukkanó bekevert italok előtt? Londonban kérdeztük erről a két márka vezetőit. „Mit gondol, mióta létezik ez a koktél?"
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Már koktélt is árul a Coca-Cola, ehhez egy évszázados receptet melegítettek fel
Csak imázst javít és fogyasztót bosszant, vagy tényleg védi a környezetet az újfajta italoskupak?
Magyar Péter elszámoltatási programja: nem csak börtönválogatottal fenyeget, stadionnyi embert vonna kérdőre
A rendszerváltás óta sokan ígérték, de hatalomra kerülve vagy bele se kezdtek az elszámoltatásba, vagy nem jutottak szinte semmire. Ami korábban sem volt könnyű, most még nehezebb, hiszen 2010 óta a NER sok területen törvényesítette is a lopást, a célzott közpénz-herdálást. Mégis, Magyar Péter is elszámoltatást tervez: a kishalaknak immunitást ígér, de több ezer, milliárdossá vált embert számonkérne: mibű’?