Semmiképpen se vigyük haza az állatot.
„Ha fűnyírás közben előkerül egy kis tapsifüles, ne piszkáljuk, vágjuk körbe és hagyjuk ott" – figyelmeztet Facebookon Farkas Tibor vadgazda. Ugyanis a kisállatok életében az a szokás, hogy az anyja alkonyat után odaüget a találkapontra és megeteti, így a szoptatás is alkonyat után történik. Tehát, amennyiben az állat miatt aggódnánk, felesleges ott várakozni.
A Solti Vécsey Vadásztársaság munkatársa felhívja a figyelmet arra is, hogy a mezei nyúlfi élete első hónapját sokszor néhány 10 négyzetméteren éli, így nagy károkat okozhatunk, ha erről a helyről arrébb visszük. Ha ezt mégse tudjuk elkerülni, arra kér a vadgazda, ne vigyük messzire. „A legközelebbi bokor alja vagy ágyás megfelel. Este úgyis oda fog bújni." De semmiképpen se vigyük haza, mert nagyon nehéz felnevelni és legtöbbször bélgyulladásban elpusztul! Ha hozzá kell nyúlni, azt csakis kesztyűben tegyük – teszi hozzá.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége
Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.