Semmiképpen se vigyük haza az állatot.
„Ha fűnyírás közben előkerül egy kis tapsifüles, ne piszkáljuk, vágjuk körbe és hagyjuk ott" – figyelmeztet Facebookon Farkas Tibor vadgazda. Ugyanis a kisállatok életében az a szokás, hogy az anyja alkonyat után odaüget a találkapontra és megeteti, így a szoptatás is alkonyat után történik. Tehát, amennyiben az állat miatt aggódnánk, felesleges ott várakozni.
A Solti Vécsey Vadásztársaság munkatársa felhívja a figyelmet arra is, hogy a mezei nyúlfi élete első hónapját sokszor néhány 10 négyzetméteren éli, így nagy károkat okozhatunk, ha erről a helyről arrébb visszük. Ha ezt mégse tudjuk elkerülni, arra kér a vadgazda, ne vigyük messzire. „A legközelebbi bokor alja vagy ágyás megfelel. Este úgyis oda fog bújni." De semmiképpen se vigyük haza, mert nagyon nehéz felnevelni és legtöbbször bélgyulladásban elpusztul! Ha hozzá kell nyúlni, azt csakis kesztyűben tegyük – teszi hozzá.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Inflációkövető adóemelés, dráguló bankolás, bonyolódó ügyintézés – így változik az élet 2025-től
Elkezdődött az új év, és vele rengeteg új szabály is élesedik január 1-jén. Mostantól a nyugdíjra félretett pénzt el lehet költeni lakásra, megemelnek több adót, de a napelemesek is készülhetnek változásra. Mutatjuk, milyen új szabályokkal kell megismerkednünk 2025-ben.