Őshonos halfajokra élőhely- és táplálékkonkurenciát jelentő busából és törpeharcsából is több került a hivatásos halászok hálójába.
Több idegenhonos halat fogtak ki tavaly a halászok a Tisza-tóból, mint egy évvel korábban – közölte a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft.
A hét szerződéses halász busából 26 740 kilogrammot fogott, 9,3 ezer kilogrammal( 35 százalék) többet, mint 2021-ben. Emelkedett a törpeharcsából kifogott mennyiség is, 28 800 kilogrammra. Ez több mint 6,1 ezer kilogrammal (21 százalék) haladja meg a tavalyelőtti mennyiséget.
A busafajok a téli, a tavaszi és az őszi hónapokban elsősorban a Tiszán foghatók, nyáron pedig a tározótér alkalmas vízterületein is, de leginkább májusban és októberben eredményes a halászatuk. A törpeharcsából a kisebb, tavaszi fogási csúcsot nyáron csekélyebb zsákmány követi, majd ősszel a mennyisége emelkedni kezd. Halászatuk novemberben éri el a tetőpontját, amikor a vízszintcsökkentés hatására vándorlásnak induló törpeharcsák az útjukba helyezett varsákkal hatékonyan gyéríthetők.
A munka idén folytatódik, jelenleg a szerződések megkötése és az engedélyek kiadása zajlik.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Ígéretesen emelkedik a Balaton és a Velencei-tó vízszintje
A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége
Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.