Azt viszont változatlanul nem tudni, hogy akkor pontosan mitől.
Többször is tesztelték az Odera vizét a lengyel hatóságok, ugyanis a folyóban több száz kilométer hosszan tömegesen pusztulnak július vége óta a halak. Azonban míg korábban egy BBC-nek nyilatkozó szakértő azt mondta, higanymérgezés okozhatja a tömeges pusztulást, a lengyel hatóságok ezt most a Politico cikke szerint cáfolták: szerintük a laboratóriumi vizsgálatok magas sószintet mutattak ki ugyan a vízben, de higanyt nem.
Anna Moskwa, Lengyelország éghajlat- és környezetvédelmi minisztere a Politico szerint azt mondta, kizárható, hogy higanymérgezés történt. Így viszont a halpusztulásnak továbbra sincs felelőse sem Lengyelországban, sem a szintén súlyosan érintett Németországban.
Lengyelországban azonban már hullanak a fejek az ügy miatt: ahogy arról lapunk is beszámolt, Mateusz Morawiecki kormányfő pénteken kirúgta Przemyslaw Dacát, a lengyel vízügyi hatóság vezetőjét és Michal Mistrzak környezetvédelmi főfelügyelőt, mert szerinte túl lassan intézkedtek az ügyben.
Továbbra is rejtély, mitől pusztulnak ezerszámra a halak az Odera folyóban
Környezetvédelmi katasztrófa fenyeget a lengyel-német határnál.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Pisszeghet, sípolhat, szisszenhet és pöföghet a befőttesüveg, de pont ez a jó: így fermentáltunk savanyú káposztát
Csodás vitamin- és tápanyagbombával kényeztethetjük a mikrobiomunkat a téli ínség idején, ha fermentált ennivalókat fogyasztunk. Többek között savanyú káposztát is készíthetünk ezzel a módszerrel – elmondjuk, hogyan érdemes csinálni lépésről lépésre, mit kell tudni a sózásról, fűszerezésről, hogyan kombináljuk az alapanyagokat, és mire figyeljünk különösen az erjesztés során.