A védett faj természetvédelmi értéke 50 000 forint.
A Év Madara voksoláson bárki szavazhatott, összesen 14 644 szavazat érkezett a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez. A három döntős versenyző a függőcinege, a nádirigó és a barkóscinege volt,
a versenyt 6077 szavazattal, 41 százalékkal a barkóscinege nyerte.
A függőcinege 5625, a nádirigó pedig 2942 szavazatot szerzett - írja a Turista Magazin.
A barkóscinege egy apró, 12-13 centis énekesmadár, a súlya csupán 12-18 gramm, a szárnyfesztávolsága pedig 16-18 cm. Nádasokban, gyékényesekben él, társas faj – olvasható a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület honlapján.
Mint írják, a madár kétszer-háromszor rak 4-8 darab tojást egy évben, amelyeken a szülők felváltva kotlanak. A hím és a tojó kinézete különbözik: a hím feje kék színű, szeme körül fekete folt látható. Hazánkban nagyjából 5400-6300 pár barkóscinege él, a faj védett, természetvédelmi értéke 50 000 forint.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Végre egy igazán fontos választás: eldönthetjük, mi legyen az év madara 2023-ban
Orbán csapdában: hogy erősnek látszódjon, tíz napig nyaralnia kell
Senki sem gondolta, hogy Orbán Viktor szó szerint érti a 2025-ös repülőrajtot, és Indiába utazik. Valójában Magyar Péter vett igazi startot, aki az előrehozott választásokkal olyan témát talált, aminek realitása ugyan nincs, de a kormánypártot és az ellenzékét is defenzívába tudta vele kényszeríteni.