A világ legnagyobb olajexportőre azt ígéri, szerepet vállal a klímakatasztrófa megfékezésében.
Szaúd-Arábia koronahercege szerint „az olajpiac stabilitásának biztosítása mellett a környezetvédelemmel is foglalkoznak, 2060-ra szeretnék elérni a teljes karbonsemlegességet az országban. Ennek érdekében a karbonkibocsátás csökkentését is az éves cél több mint kétszeresére emelik, ami közel 280 millió tonnát jelent”– írja a Reuters.
A világ legnagyobb olajkitermelő országának hercege a Saudi Green Initiative eseményén beszélt arról, hogy a korábbi 130 millió tonna helyett évente 278 millió tonnával csökkentenék a karbonkibocsátást.
Elmondása szerint Szaúd-Arábia ahhoz a globális egyezményhez is csatlakozni fog, ami 2020 és 2030 között 30 százalékkal csökkentené a metánkibocsátást.
Az ország gazdasága egyébként továbbra is az olajbevételtől függ és a világnak is szüksége lehet még a szaúdi nyersolajra. Az energiaügyi miniszter szerint „a világ nem működhet szénhidrogén, fosszilis tüzelőanyagok és megújuló energiaforrások nélkül, egyikük sem fog egyedül mentőövet jelenteni, átfogó megoldás kell. A nettó nulla kibocsátást 2060 előtt is el lehet érni, de a »megfelelő« döntések meghozatalához idő kell."
Áprilisban megnyílt Szaúd-Arábia első megújuló energiát hasznosító erőműve, augusztusban pedig az első szélerőműparkja is elkezdett áramot termelni.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
10 új autó, amit nagyon várunk 2025-ben – magyarországi modellek is főszerepben
A globális autóipar soha nem látott ütemben alakul át. Több gyártónál is sorsdöntő újdonságok érkeznek idén.