A járványhelyzet miatt egy évig szüneteltették a környezetvédelmi mozgalmak a sorozatos tüntetéseket, amelyekkel döntéshozókra akartak nyomást gyakorolni.
Miután egy héttel korábban jó pár városban, köztük Budapesten és Varsóban is újraindultak a klímaváltozásra figyelmeztető tüntetések, ma, pénteken Milánóban is fiatalok tömegei vonultak e célból utcára.
A Fridays for Future mozgalmat Greta Thunberg hívta életre 2018-ban. Azóta világszerte mintegy 7500 városban 14 millióan demonstráltak azt hangoztatva: minél előbb cselekednünk kell a klímaváltozás káros hatásainak megfékezéséért.
Pénteken maga Thunberg is részt vett a milánói tüntetésen, mivel ott zajlanak az ENSZ-klímavédelmi találkozóját megelőző tanácskozások, köztük a fiatalokat megcélzó Youth4Climate.
Az akció egyébként sokakat mozgat meg még mindig. A globalcitizen.org cikke szerint csak Ausztriában 30 ezer ember csatlakozott az újrainduló klímasztrájkhoz.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Greta Thunberg: Állítsd helyre, bla-bla-bla, zöld gazdaság, bla-bla-bla
Célba ért Thunberg blablája: az olasz klímaminiszter szerint jogosan érte őket kritika
Higgyünk MI-Sachának? Nem tesz jót a Netflix kreatív filmjének a mesterséges intelligencia
A fejlett világban az emberek a szükségleteiknél többet vásárolnak. Miért viselkednek így, és milyen következményei vannak a túlfogyasztásnak? – erről szól a Netflix dokumentumfilmje, amelyben jelentős szerepet kap a mesterséges intelligencia.