Műanyagmentes július ide vagy oda, a koronavírus miatt óriási mértékben nőtt az igény a kis kiszerelésű, előre csomagolt ketchupra, mustárra, majonézre és más fűszerekre.
A koronavírus-járvány miatt számos termékre jelentősen megnőtt a kereslet. Ilyenek a kézfertőtlenítők, a WC-papír vagy éppen a konzervek.
Közben az éttermek is egyre inkább törekednek arra, hogy kevesebb műanyagot termeljenek, azonban a koronavírus-járvány miatt egyrészt nem is ajánlják az asztalokra kihelyezett, közösen használt fűszereket, másrészt a házhozszállítás előretörése miatt a legtöbben kénytelenek előre csomagolt, mini tasakos kiszerelést küldeni az étel mellé például ketchupból vagy majonézből.
Az US Foods körülbelül 300 ezer amerikai éttermet és kiszállítócéget lát el előre csomagolt, mini tasakos sóval, borssal, ketchuppal, mustárral és csípős szósszal, a cég ügyvezetője pedig óriási növekedésről számolt be a CNN kérdésére. Az ügyvezető szerint mióta májusban újranyitottak az éttermek, több mint 40 százalékkal több ilyen tasakos fűszert adtak el, mint az előző évben. Egy másik cég, a FoodServiceDirect.com képviselője pedig azt nyilatkozta, hogy 300 százalékkal nőtt a kereslet az előre csomagolt majonézekre és salátaöntetekre.
Kate O'Neill, a Berkeley Egyetem környezettudomány-professzora azonban arra hívta fel a figyelmet, hogy ez a trend nagyon rosszat tesz a környezetnek.
A szakember arra is kitért, hogy a cukorral, sóval és borssal megtöltött tasakok nem feltétlenül rosszak, mert papírból készülnek és újrahasznosíthatóak. Viszont nem ez a helyzet azokkal a tasakokkal, amikbe egy-egy kis adag ketchupot, mustárt és majonézt nyomnak, mert egyrészt a bennük lévő szósz össze is keni a tasakot, másrészt többféle anyagból, így különböző fóliákból és műanyagból készülnek – ezek pedig lehetetlenné teszik az újrahasznosítást.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Átalakítja a világunkat a koronavírus, de ez nem baj
Örökre búcsút mondhatunk a műanyagmentességnek a világjárvány miatt?
A magyarokat még mindig az alacsony fizetések aggasztják, nem az LMBTQ – elkészült Magyarország 2024-es problématérképe
A kormánypárti szavazókat a megélhetési gondok, a Tisza Párt táborát a korrupció aggasztja a legjobban az ország gondjai közül. Az akkumulátor gyárakat már égetőbb problémának látják a magyarok, mint az orosz befolyást vagy az LMBTQ ügyeket. A Policy Solutions felméréséből kiderül, mi aggasztotta leginkább a magyarokat 2024 őszén.