Mezőgazdasági termelők, színészek, középiskolás diákok és civilek csatlakoztak vasárnap az egyetemi hallgatók tiltakozásához. A szerb főváros főbb csomópontjain két órán át nem lehetett közlekedni.
Az egyetemi hallgatók hetek óta tiltakoznak, és a szerbiai állami egyetemeken működő 64 kar majdnem mindegyikét blokád alatt tartják. November elsején leszakadt az újvidéki vasúti pályaudvar előtetője 15 ember halálát okozva. A tüntetők azt követelik, hogy a hatóságok tartóztassák le a felelősöket, hozzák nyilvánosságra a vasútállomás újjáépítésében részt vevő cégekkel kötött szerződéseket, valamint mondjon le a miniszterelnök és Újvidék polgármestere.
A tiltakozók szerint a tragédiát az országban mindent átszövő korrupció okozta. A szerződéseket azért szeretnék látni, mert a tragédia napján az illetékes miniszter és a pályaépítésért és fenntartásért felelős vállalat azt közölte, hogy a szóban forgó előtető nem volt része a felújítási munkának, viszont számos, azóta készült felvétel tanúsága szerint közben módosítottak a szerkezetén, és további terhelésnek tették ki.
Az újvidéki vasútállomás 1964-ben átadott épületét 2021 és 2022 során több hullámban felújították, és a munka az idén is folytatódott. Goran Vesic építésügyi miniszter júliusban jelentette be, hogy befejezték a felújítást, az egész épület újra használható. A miniszter azóta lemondott, az ügy miatt előzetes letartóztatásba is helyezték, de azóta szabadon bocsátották.
Aleksandar Vucic köztársasági elnök kérésére a múlt hét végén a kormány nyilvánosságra hozott 195 olyan dokumentumot, amely a vasúti pályaudvar felújításával függ össze, a sajtónak nyilatkozó építésügyi szakemberek szerint viszont a dokumentáció hiányos, és az ügyben eljáró újvidéki főügyészség is mintegy kilencszáz összeszedett dokumentumról beszélt első jelentésében.
A tiltakozások napján Aleksandar Vucic egy új szerbiai autópályaszakaszt adott át, és közölte, az ellenzék a diákokat használja céljainak elérésére, de ne számítsanak arra, hogy átmeneti kormányt nevez ki. Korábban a saját távozására vonatkozó hírekkel kapcsolatban közölte, hogy nem áll szándékában lemondani. Mivel az egyetemisták tiltakozásához az utóbbi napokban középiskolás diákok is csatlakoztak, a kormány rendkívüli határozatában egy héttel előre hozta a téli szünet kezdetét, amely így egy hónapig fog tartani. A vasárnapi tömegtiltakozás 15 perces néma csenddel kezdődött, a résztvevők pedig gyertyagyújtás helyett a telefonjaik vakuját bekapcsolva emlékeztek az újvidéki áldozatokra.